ირაკლი კობახიძე პირველი ვიზიტით ბრიუსელში გაემგზავრა
პრემიერის პრეს–სამსახურის ინფორმაციით, ვიზიტის ფარგლებში პრემიერ-მინისტრს დაგეგმილი აქვს ორმხრივი შეხვედრები ევროკავშირსა და ნატო-ში.
მისივე ინფორმაციით, ირაკლი კობახიძე მონაწილეობას მიიღებს საქართველო-ევროკავშირის ასოცირების საბჭოს მე-8 სხდომაში, რის შემდეგაც პრემიერ-მინისტრ ირაკლი კობახიძის, საგარეო საქმეთა და უსაფრთხოების პოლიტიკის საკითხებში ევროკავშირის უმაღლესი წარმომადგენლის, ევროკომისიის ვიცე-პრეზიდენტის, ჯოზეფ ბორელისა და ევროპული სამეზობლო პოლიტიკისა და გაფართოების საკითხებში ევროკომისრის, ოლივერ ვარჰეის ერთობლივი პრესკონფერენცია გაიმართება.
ვიზიტის ფარგლებში, მთავრობის მეთაური შეხვედრას გამართავს ნატო-ს გენერალურ მდივანთან, ასევე, მონაწილეობას მიიღებს ნატო-საქართველოს კომისიის სხდომაში.
ბრიუსელში პრემიერ-მინისტრი სამთავრობო დელეგაციასთან ერთად გაემგზავრა, რომლის შემადგენლობაშიც არიან: პირველი ვიცე-პრემიერი, ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრი ლევან დავითაშვილი; ვიცე-პრემიერი, თავდაცვის მინისტრი ირაკლი ჩიქოვანი; საგარეო საქმეთა მინისტრი ილია დარჩიაშვილი და შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი თეა ახვლედიანი.

Новый премьер Грузии отправился с первым визитом в Брюссель
Премьер Грузии Ираклий Кобахидзе отправился в свой первый визит в должности главы правительства в Брюссель. По информации пресс-службы грузинского правительства, запланированы двусторонние встречи в ЕС и НАТО.
Кобахидзе, в частности, примет участие в восьмом заседании Совета ассоциации Грузия-ЕС, по итогам которого состоится пресс-конференция главы правительства Грузии, верховного представителя ЕС по иностранным делам и политике безопасности Жозефа Борреля и еврокомиссара по вопросам расширения и политики добрососедства Оливера Вархели.
В рамках визита Кобахидзе проведет встречу с генеральным секретарем Североатлантического Альянса Йенсом Столтенбергом, а также примет участие в заседании комиссии НАТО-Грузия.
Премьер-министр отбыл в Брюссель вместе с правительственной делегацией. В нее вошли первый вице-премьер, министр экономики и устойчивого развития Леван Давиташвили, вице-премьер, министр обороны Ираклий Чиковани, глава МИД Илья Дарчиашвили и госминистр по вопросам примирения и гражданского равноправия Тея Ахвледиани.