ანალიტიკურ ცენტრ „ჯეოქეისს“ ნიკოლოზ ალავიძე შეუერთდა
ანალიტიკური ცენტრის „ჯეოქეისი“ ცნობით, მის მრჩეველთა საბჭოს უფროსი აღმასრულებელი, ანტრეპრენერი და გავლენის ინვესტორი, ნიკოლოზ ალავიძე შეუერთდა.
"იგი თავისი გამოცდილებითა და მრავალმხრივი უნარებით, მნიშვნელოვან როლს შეასრულებს ანალიტიკური ცენტრის ბრენდისა და იმიჯის განვითარებაში კონტაქტების ქსელის გაფართოებაში და ქართულ თემატიკასთან დაკავშირებული ტურიზმისა და სპორტული ინიციატივების განვითარების ხელშეწყობაში.
მისი პროფესიული გამოცდილება მოიცავს როგორც კერძო, ასევე საჯარო სექტორს. 2019 წელს საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროში მინისტრის მოადგილის პოზიციაზე ხელმძღვანელობდა უმნიშვნელოვანეს მიმართულებებს, საინვესტიციო პოლიტიკისა და ინვესტორების მხარდაჭერის, საინფორმაციო კომუნიკაციების და თანამედროვე ტექნოლოგიების კუთხით; ასევე, საქართველოს ინოვაციებისა და ტექნოლოგიების და მთის კურორტების განვითარების სააგენტოებს. იგი, ასევე, აქტიურად თანამშრომლობდა ქართულ რაგბისთან, როგორც პრეზიდენტის უფროსი მრჩეველი და მონაწილეობას იღებდა უამრავი მნიშვნელოვანი რეფორმის გატარებაში.
გარდა ამისა, ნიკოლოზ ალავიძე ჩართულია რამდენიმე კერძო კომპანიის მართვაში, როგორც დამფუძნებელი და მმართველი პარტნიორი, უძრავი ქონების, სათავგადასავლო ტურიზმის და საერთაშორისო ვაჭრობის და ბიზნეს საკონსულტაციო სფეროში.
იგი ფლობს თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მაგისტრის ხარისხს საერთაშორისო ეკონომიკაში (2000) და ინოვაციების მენეჯმენტში. ასევე, არის გრენობლის მენეჯმენტის უმაღლესი სკოლის (GGSB), (საფრანგეთი) და კავკასიის ბიზნეს-სკოლის ორმაგი პროგრამის კურსდამთავრებული. იგი თავისუფლად საუბრობს ქართულ, ინგლისურ და რუსულ ენებზე. გააჩნია იაპონური ენის საბაზისო ცოდნაც. „გვიხარია, რომ ნიკოლოზ ალავიძე "ჯეოქეისის" გუნდს შემოუერთდა. იგი თავისი გამოცდილებით და პოზიტიური ცვლილებებისადმი ინტერესით, უდავოდ გააძლიერებს ჩვენი ცენტრის სტრატეგიულ ხედვასა და მისიას დასახული მიზნების მისაღწევად“, - აღნიშნა "ჯეოქეისის" თავმჯდომარემ ვიქტორ ყიფიანმა.

15/03/2024 09:33:30 Politic, Advertisement
"Geocase is delighted to announce the appointment of Mr. Nikoloz Alavidze, a Senior Executive, Entrepreneur, and Impact Investor, to its Advisory Board. With his extensive experience and diverse skill set, Mr Alavidze will play a pivotal role in advancing the brand and image of the think tank, expanding its network of contacts, and fostering the development of tourism and sports initiatives affiliated with the Georgian theme. With a distinguished career spanning over 24 years, Nikoloz Alavidze has cultivated expertise in Corporate Banking, Finance, International Trade Finance, Consulting, and Governance, consistently navigating the intricacies of the business world.
After a fruitful banking career, he assumed the esteemed role of Vice Minister in the Ministry of Economy and Sustainable Development of Georgia in 2019. During this impactful tenure, he spearheaded critical initiatives, overseeing Investment Policy and Investor Support, Georgia's Innovation and Technology Agency, Communications, Information and Modern Technologies, Tourism, and Mountain Resorts Development. Beyond his governmental role, Mr Alavidze proudly served as a Senior Advisor to Georgian Rugby, where his heart lies and the game is not just a sport but a vital part of Georgian national identity.
As an entrepreneur, Nikoloz wears multiple hats as a Managing Partner in various companies, steering these ventures towards success. His commitment extends to Impact Investments, reflecting a dedication to positive social change and environmental advocacy.
Mr Alavidze holds a Master's Degree in International Economics from Tbilisi State University (2000) and a Master's Degree in Innovation Management from Grenoble Graduate School of Management, France (2015). With fluency in Georgian (his native language), English, and Russian, he also possesses a basic command of Japanese. “We warmly welcome Nikoloz Alavidze to Geocase's Advisory Board. With his wealth of experience and dedication to driving positive change, Nikoloz will undoubtedly enhance our strategic vision and mission to achieve defined objectives”- noted Victor Kipiani, Chairman of Geocase.