დეპუტატი: „ოცნებას“ მხოლოდ რუსული ტიპის შეთქმულების თეორიები დარჩა
„ოცნებას, რომელიც საკუთარ ხალხს ებრძვის, მხოლოდ რუსული სტილის შეთქმულების თეორიები დარჩა“, - ამბობს დამოუკიდებელი დეპუტატი თეონა აქუბარდია. პარლამენტარი ეხმაურება უმრავლესობის წარმომადგენლის მამუკა მდინარაძის განცხადებებს, რომ „მმართველი პარტიის წარმომადგენლები არ გულისხმობენ აშშ–სა და ევროკავშირს, როდესაც ისინი "გლობალური ომის პარტიაზე“ საუბრობდნენ.
„იმავე დღეს, როცა მამუკა მდინარაძემ უარყო, რომ დასავლეთს არ უწოდებენ "გლობალური ომის პარტიას", გამოვიდა "ხალხის ძალა" და ღიად განაცხადა, რომ აშშ აქ აპირებს გადატრიალებას და ასევე ბევრი განცხადებაა იმის შესახებ, თუ რამდენად მტრულად არიან განწყობილნი ჩვენი მეგობრებიადმი და როგორ აძლევენ ოკუპანტ სახელმწიფოს საქართველოში გავლენის გაძლიერების შესაძლებლობას.
ამიტომ, ყველამ კარგად იცის, რომ ეს სიცრუეა და მათი ტყუილი არაერთხელ ამხილა ვაშინგტონმა, ბრიუსელმა და ჩვენმა მეგობარმა ქვეყნებმა“, - ამბობს თეონა აქუბარდია.

Независимый депутат: у «Мечты» остались лишь теории заговора российского типа
«У «Мечты», воюющей против собственного народа, остались только теории заговора российского типа», — заявляет независимый депутат Теона Акубардия. Парламентарий отвечает на заявления представителя большинства Мамуки Мдинарадзе о том, что «представители правящей партии никогда не имели ввиду США и Евросоюз, когда говорили в партии глобальной войны».
«В тот же день, когда Мамука Мдинарадзе отрицал, что не называет Запад партией глобальной войны, «Сила народа» выступила и открыто заявила, что США планируют здесь переворот, и есть много заявлений о том, как они враждебно относятся к нашим друзьям и как они дают государству-оккупанту возможность усилить свое влияние в Грузии.
Поэтому все прекрасно знают, что это ложь, и их ложь неоднократно разоблачалась Вашингтоном, Брюсселем, и нашими дружественными странами», — говорит Теона Акубардия.