პუტინი: რუსეთი მზადაა, უკრაინის საკითხზე მოლაპარაკებებისთვის
რუსეთის პრეზიდენტ ვლადიმირ პუტინის განცხადებით, რუსეთი მზადაა, უკრაინის საკითხზე მოლაპარაკებებისთვის, – იუწყება რუსული საინფორმაციო სააგენტო "ტასი".
მისივე ცნობით, პუტინი მიესალმა აშშ-ს და რუსეთს შორის საუდის არაბეთში 18 თებერვალს გამართულ მოლაპარაკებებს და თქვა, რომ "მიზანი იყო ორ ქვეყანას შორის ნდობის გაზრდა"
რუსეთის პრეზიდენტმა ასევე განაცხადა, რომ აშშ-ს პრეზიდენტმა დონალდ ტრამპმა უთხრა, რომ უკრაინა მიიღებს მონაწილეობას სამშვიდობო მოლაპარაკებებში.
მან ასევე განაცხადა, რომ სიამოვნებით შეხვდებოდა ტრამპს, მაგრამ ეს შეხვედრა ჯერ კიდევ მოსამზადებელია.

Russia ready to negotiate on Ukraine, Putin says
Russian president Vladimir Putin is quoted by Interfax and Tass agencies as saying that he is ready to get back to negotiations on Ukraine, which is a priority for Russia.
He also praised the US-Russia talks, saying their purpose was to increase trust between the two countries, and that the two sides acted without ‘bias or judgment’.
The Russian president is also quoted as saying that US president Donald Trump told him that Ukraine would take part in future peace talks.
He also reportedly said that he would be happy to meet Trump, but that meeting still needs to be prepared.