ნიუ-იორკში ვერტმფრენის ჩამოვარდნის შედეგად 6 ადამიანი დაიღუპა
ნიუ-იორკში, ჰუდსონის მდინარეში ტურისტების ოჯახის ვერტმფრენის ჩამოვარდნის შედეგად ექვსი ადამიანი დაიღუპა, - იუწყება BBC
კატასტროფა, რომლის გამომწვევი მიზეზი ჯერ–ჯერობით უცნობია, 10 აპრილს მოხდა.
პოლიციის ინფორმაციით, ვერტმფრენში იმყოფებოდნენ პილოტი და ხუთი მგზავრი, მათ შორის სამი ბავშვი. მგზავრები ესპანეთიდან ჩასული ტურისტები, ერთი ოჯახის წევრები იყვნენ.
CNN-ის წყაროთა ინფორმაციით, კატასტროფას ემსხვერპლნენ კომპანია Siemens-ის ესპანეთის წარმომადგენლობის ხელმძღვანელი აგუსტინ ესკობარი და მისი ოჯახის წევრები.
ვერტმფრენი ეკუთვნოდა ფირმა New York Helicopters-ს, რომელიც ტურისტებისთვის ნიუ-იორკის თავზე ფრენებს აწყობს.

В Нью-Йорке 6 человек погибли при падении вертолёта в Гудзон
В Нью-Йорке при падении вертолёта в реку Гудзон погибли шесть человек, сообщили власти города. Причины катастрофы пока не известны. Associated Press отмечает, что вертолёт упал винтом вниз.
Среди погибших трое взрослых и трое детей. На борту помимо пилота находилась семья туристов из Испании.
Пожарная служба города заявила, что получила информацию о крушении в четвертом часу дня. Один из очевидцев рассказал, что вертолёт начал разваливаться ещё в воздухе.
Федеральное управление гражданской авиации определило тип разбившегося вертолета как Bell 206. Эта модель широко используется, в том числе, в коммерческой авиации, различными экскурсионными компаниями.