აშშ–ის საელჩო: "რაც არ უნდა აღიზიანებდეს რუსეთს, მათ შორის საქართველოს დამოუკიდებლობა, აშშ თავის პარტნიორებს ზურგს არ შეაქცევს"
14/06/2022 09:24:39 პოლიტიკა
საქართველოში აშშ–ის საელჩო აცხადებს, რომ რაც არ უნდა აღიზიანებდეს რუსეთს, მათ შორის საქაღთველოს დამოუკიდებლობა, აშშ თავის პარტნიორებს ზურგს არ შეაქცევს".
"რუსული დეზინფორმაციის მანქანას სჯერა, რომ აბსურდული ტყუილების მრავალჯერ გამეორებით რეალობა შეიცვლება და ისტორიას გადაწერენ.
ფაქტები კი ასეთია:
1991 წელს რუსეთი შეიჭრა საქართველოში
2008 წელს რუსეთი შეიჭრა საქართველოში
2014 წელს რუსეთი შეიჭრა უკრაინაში
2022 წელს რუსეთი შეიჭრა უკრაინაში
ამ და სხვა საომარი მოქმედებების დაწყებას რუსეთი აბრალებს ყველას, საკუთარი თავის გარდა. მათ თუ დავუჯერებთ, უკრაინაში ომი დაიწყო თავად უკრაინამ, ნატო–მ, ამერიკის შეერთებულმა შტატებმა და რაოდენ გასაკვირიც არ უნდა იყოს - ებრაელმა ნაცისტებმა.
დასავლეთის ერთობლივი მხარდაჭერით საქართველო და უკრაინა ფეხზე დგას, ინარჩუნებს სუვერენიტეტსა და დამოუკიდებლობას. რაც არ უნდა აღიზიანებდეს რუსეთს ამ ქვეყნების დამოუკიდებლობა, შეერთებული შტატები თავის პარტნიორებს ზურგს არ შეაქცევს. დასავლეთი ასეთი ერთიანი არასდროს ყოფილა", – ნათქვამია საელჩოს მიერ გავრცელებულ განცხადებაში.

U.S. Embassy - As much as the independence of Georgia might annoy Russia, the United States will not turn its back on its partners
14/06/2022 09:24:39 Politic
The U.S. Embassy in Georgia hasa said that "as much as the independence of Georgia might annoy Russia, the United States will not turn its back on its partners."
"The Russian disinformation machine believes that by repeating absurd lies, the reality will change, and they will rewrite history.
The facts, however, are such:
1991 Russia invades Georgia
2008 Russia invades Georgia
2014 Russia invades Ukraine
2022 Russia invades Ukraine
Russia blames everyone but itself for these and other hostilities. If we believe them, Ukraine itself, NATO, the United States, and however surprising it might be - Jewish Nazis started the war in Ukraine.
With the collaborative support from the West, Georgia and Ukraine stand, maintaining their sovereignty and independence. As much as the independence of these countries might annoy Russia, the United States will not turn its back on its partners," the Embassy said in a stetement.