სინოპტიკოსები კვლავ ძლიერ ნალექს პროგნოზირებენ
გარემოს ეროვნული სააგენტოს ცნობით, 8 სექტემბერს დღის მეორე ნახევრიდან საქართველოს ტერიტორიის უმეტეს, ხოლო 9 სექტემბრიდან 10 სექტემბრის დილამდე დასავლეთ საქართველოს უმეტეს და აღმოსავლეთ საქართველოს ზოგიერთ რეგიონში კვლავ ძლიერი ნალექები, ელჭექი და სეტყვაა მოსალოდნელი.
სინოპტიკოსების პროგნოზით, იქროლებს დასავლეთის მიმართულების ძლიერი ქარი. ზღვაზე შესაძლებელია 3-4 ბალიანი შტორმული ღელვა.
9 სექტემბრიდან მოსალოდნელია ჰაერის ტემპერატურის მნიშვნელოვანი დაცემა და მაღალმთიან რეგიონებში შესაძლებელია თოვლჭყაპი აღინიშნოს.
"მოსალოდნელმა ძლიერმა ნალექებმა საქართველოს მდინარეებზე წყალმოვარდნები, ხოლო მთიან ზონებში მეწყრულ-ღვარცოფული პროცესების ჩასახვა-გააქტიურება გამოიწვიოს”,- აღნიშნულია ინფორმაციაში.

Национальное агентство по охране окружающей среды - С 9 по 10 сентября ожидаются сильные осадки и град, в горных районах возможны метели и паводки на реках
08/09/2023 12:37:35 Общество
Национальное агентство охраны окружающей среды публикует информацию об ожидаемой погоде в ближайшие дни.
«Со второй половины дня 8 сентября на большей части территории Грузии по-прежнему ожидаются сильные осадки, грозы и град, а с 9 сентября до утра 10 сентября — в большей части Западной Грузии и некоторых регионах Восточной Грузии. Будет дуть сильный западный ветер. На море возможен штормовой нагон до 3-4 баллов. С 9 сентября ожидается значительное понижение температуры воздуха, в высокогорьях возможен снегопад», — говорится, как сообщает Общественный вещатель, в информации.
По данным Национального агентства охраны окружающей среды, ожидаемые сильные осадки могут вызвать наводнения на реках Грузии, а также возникновение и активизацию оползней в горных районах.