იერუსალიმის მახლობლად შეიარაღებული თავდასხმა მოხდა
ისრაელის პოლიციის ინფორმაციით, იერუსალიმიდან სამხრეთით, მდინარე იორდანეს დასავლეთ ნაპირზე მდებარე საკონტროლო-გამშვებ პუნქტს ავტომობილიდან ცეცხლი გაუხსნა სამმა პირმა. დაიჭრა 6 ადამიანი, რომელთაგან ერთის მდგომარეობა მძიმეა.
პოლიციის ცნობით, სამივე თავდამსხმელი ისრაელის არმიის სამხედროებმა მოკლეს.
ისრაელი მომხდარს ტერაქტად აფასებს.
თავდასხმის გამო დაიკეტა იერუსალიმიდან ბეთლემისა და მდინარე იორდანეს დასავლეთ ნაპირის სამხრეთში მდებარე დასახლებებისკენ მიმავალი გზა. თავდამსხმელთა ვინაობა ჯერ–ჯერობით უცნობია.
მდინარე იორდანეს დასავლეთ ნაპირზე განთავსებულია პალესტინელთა ეროვნული ადმინისტრაცია, რომელსაც მაჰმუდ აბასი ხელმძღვანელობს. ამ ადმინისტრაციასთან დაპირისპირებული რადიკალური ისლამისტური მოძრაობა „ჰამასის“ წინააღმდეგ, რომელიც ღაზას სექტორს მართავს, ისრაელი ომს აწარმოებს.

Нападавшие открыли стрельбу на КПП между Иерусалимом и Вифлеемом
На контрольно-пропускном пункте между Иерусалимом и Вифлеемом, на западном берегу Иордана, в четверг открыли стрельбу, предположительно, трое палестинских нападавших, - информирует "Радио Свобода".
В результате атаки ранения получили шесть человек, сообщили израильские экстренные службы. Нападавшие были нейтрализованы ответным огнём сил безопасности, говорится в сообщении израильской полиции. По её сведениям, стрелявшие подъехали к КПП на машине.
Состояние одного из пострадавших врачи оценивают как тяжёлое. Кто именно был ранен, не уточняется, пишет Reuters. Комментариев со стороны палестинских официальных лиц пока нет.