ქალზე ძალადობაში, მუქარასა და ნარკოტიკული საშუალებების შეძენა-შენახვაში ბრალდებულმა „კაბუმ“ საპატიმრო დატოვა
29/11/2023 14:14:17 სამართალი
ქალზე ძალადობაში, მუქარასა და ნარკოტიკული საშუალებების შეძენა-შენახვაში ბრალდებულმა მსახიობმა კახა აბუაშვილმა იგივე „კაბუმ" პენიტენციური დაწესებულება დატოვა. ის პატიმრობიდან 10 000 - ლარიანი გირაოს სანაცვლოდ გათავისუფლდა.
პენიტენციური დაწესებულებიდან გათავისუფლების შემდეგ მსახიობს ჟურნალისტებთან კომენტარი არ გაუკეთებია.
საქართველოს პროკურატურამ მსახიობ კახა აბუაშვილს ბრალდება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე მუხლის პირველი ნაწილით (გენდერული ნიშნით დისკრიმინაციის მოტივით ცემა, რამაც დაზარალებულის ფიზიკური ტკივილი გამოიწვია), 151-ე მუხლის პირველი ნაწილით (გენდერული ნიშნით დისკრიმინაციის მოტივით ჯანმრთელობის დაზიანების მუქარა) და 260-ე მუხლის პირველი ნაწილით (ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა, შენახვა) წარუდგინა.

Обвиняемый в насилии над женщиной грузинский рэпер выпущен под залог
Известный в Грузии рэпер и актер Каха Абуашвили (Кабу), обвиняемый в насилии в отношении женщины, угрозах и незаконном приобретении и хранении наркотического вещества, выпущен из пенитенциарного учреждения под залог, - информирует "Эхо Кавказа".
Следствие установило, что 25 ноября, находясь за рулем автомобиля в Тбилиси, Кабу ударил женщину ножом в область ноги и несколько раз ударил ее по лицу. Он так же, грозил причинить жертве вред здоровью и нанести увечья, демонстрируя нож.
Полиция задержала обвиняемого в тот же день. По информации прокуратуры, следствие также установило, что Кабу незаконно приобрел некий наркотик.
Рэперу предъявлены обвинения по части первой статьи 126 Уголовного кодекса (избиение по гендерному признаку на основании мотива дискриминации по признаку пола, причинившее физическую боль потерпевшему), части первой статьи 151 (угроза причинения вреда здоровью на основании дискриминации по гендерному признаку) и части первой статьи 260 (незаконное приобретение и хранение наркотиков).
27 ноября судья Тбилисского городского суда Тамар Мчедлишвили, назначила в качестве меры пресечения залог в размере 10 000 лари.