ირაკლი კობახიძე: განსაკუთრებული მადლობა ეკუთვნით საქართველოში ევროკავშირის ელჩ პაველ ჰერჩინსკის და აშშ-ის ელჩ რობინ დანიგანს
15/12/2023 10:07:36 პოლიტიკა
"კანდიდატის სტატუსი არის ძალიან დიდი გამარჯვება, ქართველი ხალხის გამარჯვება და მთავარი, ვინც დაიმსახურა სტატუსი, ეს არის ქართველი ხალხი", – ამის შესახებ „ქართული ოცნების“ თავმჯდომარემ, ირაკლი კობახიძემ განაცხადა.
კობახიძემ მადლობა გადაუხადა პრემიერს, მთავრობას, საქართველოში ევროკავშირის და აშშ-ის ელჩებს.
„ჩვენ გვქონდა ძალიან ბევრი სირთულე და ხალხიც იდგა სერიოზული სირთულეების, გამოწვევების წინაშე, თუმცა ყველაფერი გაკეთდა, რომ ჩვენ მიგვეღო სტატუსი. მადლობა ყველას, ვინც ჩართული იყო ამ პროცესში, მადლობა პრემიერს, მთავრობას, კოლეგებს, პარლამენტარებს, რომლებიც ყველაფერს აკეთებდნენ, რომ ეს სტატუსი მიგვეღო. მადლობა ჩვენს მეგობრებს, პარტნიორებს, ძალიან ბევრი ადამიანი გულშემატკივრობდა ჩვენს ქვეყანას, განსაკუთრებული მადლობა ეკუთვნის ევროკავშირი ელჩს, პაველ ჰერჩინსკის, რომელმაც ძალიან ბევრი გააკეთა, რომ დღეს ჩვენ გვეზეიმა. მადლობა ევროკავშირის წევრი ქვეყნების ელჩებს. აშშ-ის ელჩს მინდა, განსაკუთრებული მადლობა გადავუხადო, რომელიც განსაკუთრებულად გულშემატკივრობდა ჩვენს ქვეყანას“, – განაცხადა კობახიძემ.
14 დეკემბერს ევროპულმა საბჭომ საქართველოს ევროკავშირის წევრობის კანდიდატი ქვეყნის სტატუსი მიანიჭა. აღნიშნულთან დაკავშირებით დღეს მთავრობის ორგანიზებით სახალხო ზეიმის გამართვა იგეგმება.

GD Chair expresses heartfelt thanks to EU, US Ambassadors to Georgia for their immense support on EU path
15/12/2023 10:07:36 Politic
The EU candidate status is a very big victory. A victory for the Georgian people, and it is the Georgian people who deserve this status the most, said Georgian Dream Chairman Irakli Kobakhidze.
He thanked the Prime Minister, the government, and the EU and US Ambassadors to Georgia.
“We faced many difficulties, people faced lots of challenges and problems, but we worked hard and overcame them to achieve our goal, the EU candidate status. I would like to express my gratitude to all those who were involved in this process. Thanks to the Prime Minister, the government, colleagues, and MPs, who did everything to obtain this status. Thanks to our friends and partners, many people were rooting for our country, special thanks to EU Ambassador Pawel Herczynski, who did a lot to ensure that we celebrated today. Thank you to the ambassadors of EU member states. I would like to express special gratitude to the US Ambassador, who has been a special supporter of our country,” Kobakhidze said.