ისრაელში მომხდარ ტერორისტულ თავდასხმებზე პასუხისმგებლობა "ჰამასმა" აიღო
ისრაელის ქალაქ რაანანაში ტერორისტული თავდასხმების შედეგად ერთი ადამიანი დაიღუპა და 17 დაშავდა. ამის შესახებ ინფორმაციას ისრაელის პოლიცია ავრცელებს.
მისი ცნობით, ტერაქტის განხორციელების ბრალდებით დაკავებულია ორი პალესტინელი, რომელიც ჰებრონის რაიონიდან არიან და ისრაელში ორივე მათგანი არალეგალურად იმყოფებოდა.
"ეჭვმიტანილებმა მანქანები გაიტაცეს და რამდენიმე ლოკაციაზე ხალხის მასაში შევარდნენ", – აცხადებს პოლიცია.
მომხდარზე პასუხისმგებლობა "ჰამასმა" აიღო.
სამართალდამცველები არ გამორიცხავენ, რომ შესაძლოა, არსებობდნენ სხვა თანამზრახველებიც. რაანანის მერმა განკარგულება გასცა, რომ დაიხუროს სკოლები და მოსახლეობას მოუწოდა ბავშვები ქუჩაში არ გაუშვან, სანამ ვითარება გაირკვევა.

15/01/2024 15:06:11 World
Hamas issued a statement Monday claiming responsibility for the twin terror attacks in the central Israeli city of Raanana that killed one person and injured 17 others earlier in the day.
In the statement, Hamas said the attacks were “a natural response to the occupation’s massacres and its continued aggression against our Palestinian people.”
The Israeli Police said two suspects in the two simultaneous terror attacks were residents of Hebron. The police said they entered Israel illegally and are now in police custody.
The suspects stole vehicles to run over a number of people in several locations, the police said, adding that sweeps are still being conducted in the area to ensure there are no further threats.