შსს-მ გიორგი ოკმელაშვილი პოლიციელებზე თავდასხმის ბრალდებით დააკავა
პოლიციამ სარეკლამო სააგენტო „ლიმონის” ხელმძღვანელი გიორგი ოკმელაშვილი პოლიციელებზე თავდასხმის ბრალდებით დააკავა.
"შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, პოლიციელებზე თავდასხმის ბრალდებით 1983 წელს დაბადებული, წარსულში სხვადასხვა დანაშაულისთვის, მათ შორის ძალადობის, ჯანმრთელობის დაზიანებისა და პოლიციელის კანონიერი მოთხოვნისადმი დაუმორჩილებლობისთვის ნასამართლევი გ.ო. თბილისში დააკავეს.
დანაშაული 7 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ გ.ო.-მ მიმდინარე წლის 13 მაისს, თბილისში, პარლამენტის მიმდებარე ტერიტორიაზე გამართულ საპროტესტო აქციაზე, ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებს. კერძოდ, აქციის მიმდინარეობისას, დაკავებულმა იდაყვისა და მუშტის დარტყმით პოლიციის თანამშრომლებს სახის არეში დაზიანებები მიაყენა. ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, გ.ო. სამართალდამცველებმა თბილისში დააკავეს.გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 353-ე პრიმა მუხლის პირველი ნაწილით მიმდინარეობს, რაც სამსახურებრივი საქმიანობის შესრულების დროს პოლიციელზე თავდასხმას გულისხმობს”, – ნათქვამია შსს-ს განცხადებაში.
ამასთან შსს შემდეგ ვიდეოს ავრცელებს:
მანამდე, სარეკლამო კომპანია „ლიმონის“ წარმომადგენლებმა გაავრცელეს ინფორმაცია კომპანიაში პოლიციის შესვლისა და ჩხრეკის ჩატარების შესახებ.

По обвинению в нападении на полицейских задержан участник протеста в Тбилиси
Министерство внутренних дел сообщает об аресте участника акции против закона об «иноагентах» по обвинению в нападении на полицейских. В частности, по информации МВД, 13 мая на акции протеста, проходившей возле парламента, он причинил физический вред сотрудникам полиции – в ходе акции задержанный ударил полицейских локтем и кулаком.
«Сотрудниками Тбилисского управления полиции МВД в результате оперативных мероприятий и следственных действий арестован Г.О., 1983 года рождения, судимый в прошлом за различные преступления, в том числе за насилие, причинение вреда здоровью и неповиновение законному требованию сотрудника полиции…
Он арестован по обвинению в нападении на сотрудников полиции.
За это преступление предусмотрено наказание до 7 лет лишения свободы.
Расследование ведется по части первой статьи 353 УК, подразумевающей нападение на сотрудника полиции во время исполнения служебных обязанностей», — говорится в заявлении.
Некоторые СМИ заявляют, что задержанный – Георгий Окмелашвили, основатель рекламного агентства «Лимон», которое готовило разные ролики для Агентства США по международному развитию USAID.