"დროა": ჩვენს წევრს, მცირეწლოვანი შვილის თვალწინ, ხელკეტით შეიარაღებული პირი დაესხა თავს
"დროას" ინფორმაციით, პარტიის წევრს – მარიამ სიჭინავას, რომელსაც მცირეწლოვანი შვილი ახლდა თან, ზუგდიდში თავს დაესხნენ.
"2 ივნისს, ქართული ოცნების დაქირავებული მოძალადეები ზუგდიდში თავს დაესხნენ პარტია დროას წევრს, მარიამ სიჭინავას, რომელიც მცირეწლოვან შვილთან ერთად იმყოფებოდა.
როგორც მარიამი ამბობს, ხელკეტით შეიარაღებულმა ერთ-ერთმა მოძალადემ მას შვილის თვალწინ ფიზიკური და სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენა." - წერს დროა.
Facebook-ზე სიჭინავა წერს, რომ მასზე თავდამსხმელი თამარ წურწუმიაა.
"დღეს ჩემს შვილთან ერთად მოვედი სტუმრად მეგობართან (გამსახურდიას ქუჩაზე) და თავს დამესხა თამაზ წურწუმია, ჯოხით, რომელიც თავში მირტყა, გინებით და შეურაცხყოფებით. სამწუხაროდ ტელეფონი მქონდა დამჯდარი და ვერ გადავიღე." - წერს მარიამ სიჭინავა.

На члена оппозиции от движения «Дроа» напали с дубинками
На Мариам Сичинава, члена оппозиционного движения «Дроа», напали с дубинками в Зугдиди. В этот момент она была со своим маленьким сыном. Девушка доставлена в больницу.
«Нанятые «Грузинской мечтой» насильники напали на Мариам Сичинава, члена партии «Дроса», которая находилась со своим маленьким сыном в Зугдиди. По словам Мариам, один из насильников, вооруженный дубинкой, нанес ей физическое и словесное оскорбление на глазах у ее сына.
Мариам долгие годы была политически активной гражданкой и активисткой, которую не могли остановить ни штрафы, ни задержания, ни запугивания.
Вы не cможете остановиться ее и сейчас! Мы знаем имена и фамилии всех насильников. Каждый из вас понесет большую ответственность за предательство страны! Нет — российскому режиму!», — говорится в заявлении.