კობახიძე და კალაძე ევროპის ჩემპიონატზე ასპარეზობამდე ქართველ ფეხბურთელებს შეხვდნენ
პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე და თბილისის მერი კახა კალაძე საქართველოს ეროვნული საფეხბურთო ნაკრების ფეხბურთელებს შეხვდნენ.
მთავრობის ადმინისტრაციის მიერ გავრცელებული ინფორმაციის თაანახმად, პრემიერი დიუსელდორფში ჩავიდა და ევროპის ჩემპიონატზე ასპარეზობამდე ქართველ ფეხბურთელებს წარმატებები უსურვა.
"პრემიერმა კიდევ ერთხელ გაუსვა ხაზი ეროვნული ნაკრების ისტორიულ გამარჯვებას, რომელმაც მთელი ქვეყანა გააერთიანა და აღნიშნა, რომ მათ ევროპის ჩემპიონატზე, მრავალრიცხოვან ქართველ მაყურებელთან ერთად, სტადიონიდან უგულშემატკივრებს.
„მინდა, გამარჯვებები და წარმატებები გისურვოთ. მჯერა, კიდევ არაერთ სიხარულს მოუტანთ ჩვენს ქვეყანას”,- მიმართა პრემიერმა ფეხბურთელებს.
ირაკლი კობახიძემ ასევე ხაზი გაუსვა ფეხბურთის ფედერაციის მნიშვნელოვან როლს და ფედერაციის პრეზიდენტ ლევან კობიაშვილს მადლობა გადაუხადა.
პრემიერ-მინისტრი ფეხბურთელებს სპორტის ხელშეწყობის მიმართულებით მთავრობის გეგმებზე ესაუბრა და აღნიშნა, რომ თბილისში 70 ათას მაყურებელზე გათვლილი ახალი სტადიონი აშენდება, ასევე დიდი ყურადღება დაეთმობა მთელი ქვეყნის მასშტაბით სპორტული ინფრასტრუქტურის განვითარებას.
ნაკრებს სიტყვით მიმართა და ჩემპიონატზე წარმატებები უსურვა თბილისის მერმა კახა კალაძემ.
ევროპის ჩემპიონატი 14 ივნისიდან 14 ივლისის ჩათვლით გერმანიაში გაიმართება. საქართველოს ნაკრები F ჯგუფში პორტუგალიის, თურქეთის და ჩეხეთის ნაკრებებთან ერთად იასპარეზებს. საქართველოსთვის ტურნირი 18 ივნისს თურქეთთან მატჩით დაიწყება. მომდევნო შეხვედრას ეროვნული ნაკრები 22 ივნისს ჩეხეთის, ბოლოს კი 26 ივნისს, პორტუგალიის წინააღმდეგ ჩაატარებს", – ნათქვამია ინფორმაციაში.

Премьер Грузии и мэр Тбилиси в Германии встретились со сборной Грузии по футболу
Премьер Грузии Ираклий Кобахидзе и мэр Тбилиси Каха Каладзе в Германии встретились с игроками национальной сборной Грузии по футболу.
По информации Администрации правительства Грузии, Кобахидзе прибыл в Дюссельдорф и пожелал успехов грузинским футболистам перед чемпионатом Европы-2024.
Глава правительства еще раз подчеркнул историческую победу национальной команды, которая объединила всю страну, и отметил, что они будут поддерживать ее на чемпионате Европы вместе с многочисленными грузинскими зрителями со стадиона.
«Я хочу пожелать вам побед и успехов. Я верю, что вы принесете еще много радости нашей стране», — обратился премьер-министр к игрокам.
Ираклий Кобахидзе также подчеркнул важную роль Федерации футбола и поблагодарил президента Федерации Левана Кобиашвили.
Премьер Грузии рассказал футболистам о планах правительства по популяризации спорта и отметил, что в Тбилиси будет построен новый стадион на 70 тысяч зрителей, а также большое внимание будет уделяться развитию спортивной инфраструктуры по всей стране.
Мэр Тбилиси Каха Каладзе обратился к команде и пожелал ей успехов в чемпионате.
Напомним, чемпионат Европы пройдет с 14 июня по 14 июля в Германии. Сборная Грузии выступит в группе F с командами Португалии, Турции и Чехии. Турнир начнется 18 июня матчем с Турцией. Следующий матч национальная сборная проведет 22 июня против Чехии и, наконец, 26 июня против Португалии.