პატიმრები, რომლებმაც რუსეთში, წინასწარი დაკავების იზოლატორში თანამშრომლები მძევლად აიყვანეს, აცხადებენ, რომ "ისლამური სახელმწიფოს" მხარდამჭერები არიან
16/06/2024 08:02:51 მსოფლიო
პატიმრები, რომლებმაც რუსეთში, როსტოვში, წინასწარი დაკავების იზოლატორში თანამშრომლები მძევლად აიყვანეს, აცხადებენ, რომ "ისლამური სახელმწიფოს" მხარდამჭერები არიან, – იუწყება Reuters.
სასჯელაღსრულების ფედერალური სამსახურის ინფორმაციით, 5 პატიმარს მძლევლად 2 თანამშრომელი ჰყავს აყვანილი.
მისივე ცნობით, "სიტუაცია კონტროლს ექვემდებარება".
როგორც Reuters იტყობინება, პატიმრების მოთხოვნა ტერიტორიის უსაფთხოდ დატოვებაა.
რუსული სახელმწიფო მედია აცხადებს, რომ ზოგიერთ პატიმარს ბრალი ედება ტერორისტულ დანაშაულებში, მათ შორის "ისლამური სახლემწიფოს" იმ ჯგუფთან კავშირში, რომელმაც მოსკოვის საკონცერტო დარბაზში მარტში მომხდარ ტერაქტზე აიღო პასუხისმგებლობა.

Detainees who took hostages in Rostov claim they are supporters of Isis
Five men who took hostages at a detention centre in Russia’s southern region of Rostov claim they are supporters of ISIS, Reuters reports, citing the Baza Telegram channel, which has sources in Russian law enforcement.
Prisoners at a pre-trial detention centre took two employees hostage, the Federal Penitentiary Service said on Sunday.
“The institution operates as usual, the situation is under control,” the service said in message on the Telegram messaging app.
It added that law enforcement agencies were called to the site.
Russia’s RIA state news agency reported, citing unidentified sources, that the detainees who ere involved in taking the employees hostage are accused of terrorism.
Road traffic around the centre has been limited, Russian agencies reported.
The Baza report could not be independently verified but we will bring you any updates as soon as we know more.