5-6 ოქტომბერს „თბილისობის“ ფარგლებში ღონისძიებები რიყის პარკსა და ორბელიანის მოედანზე გაიმართება
5 და 6 ოქტომბერს დედაქალაქში „თბილისობა“ აღინიშნება. ამის შესახებ თბილისის მერმა კახა კალაძემ დედაქალაქის მთავრობის სხდომაზე აღნიშნა.
მისი თქმით, თბილისობა წელსაც რიყის პარკსა და ორბელიანის მოედანზე გაიმართება.
„ჩვენ ყოველ წელს აღვნიშნავთ ჩვენი ქალაქის დღეებს. წელსაც 5 და 6 ოქტომბერი იქნება დედაქალაქის დღეები, „თბილისობა“, რომელიც რიყის პარკსა და ორბელიანის მოედანზე გაიმართება. ძალიან საინტერესო ღონისძიებებია დაგეგმილი, რის შესახებაც დეტალურ ინფორმაციას სულ მალე გაგიზიარებთ. იქამდე კი მოინიშნეთ 5 და 6 ოქტომბერი, ეს იქნება დედაქალაქის დღეები და ერთად აღვნიშნოთ „თბილისობა“, - აღნიშნა კახა კალაძემ.

«Тбилисоба» пройдет 5-6 октября
Как отметил на заседании правительства мэрии Тбилиси мэр столицы Каха Каладзе, мероприятия пройдут в двух местах — в парке Рике и на площади Орбелиани.
«Каждый год мы отмечаем дни нашей прекрасной столицы. В этом году «Тбилисоба» пройдет 5-6 октября. Мероприятия пройдут в парке Рике и на площади Орбелиани. Планируются очень интересные мероприятия, о которых мы скоро предоставим общественности подробную информацию. А пока давайте отметим 5 и 6 октября и вместе отпразднуем Тбилисоба», — сказал Каха Каладзе.