მარში სახელწოდებით „საქართველო ირჩევს ევროკავშირს“ დასრულდა
თბიილისში მარში სახელწოდებით „საქართველო ირჩევს ევროკავშირს“ დასრულდა. მისი ორგანიზატორი არასამთავრობო ორგანიზაციების კოალიცია იყო.
მარშის მონაწილეები 17:00 საათიდან თბილისში, 5 სხვადასხვა ადგილიდან მსვლელობით გაემართნენ თავისუფლების მოედანზე, სადაც დასკვნითი ღონისძიება გაიმართა, რომელიც საქართველოსა და ევროკავშირის ჰიმნებით გაიხსნა და დაიხურა.
თავისუფლების მოედანზე გაიმართა კონცერტიც, რომელშიც მონაწილეობდნენ მუსიკოსები: ჯგუფი „ყველა“, LOUDSPEAKERS, ნიაზ დიასამიძე, „გამოუვალი მდგომარეობა“, ბექა გოჩიაშვილი და თემურიკო დიასამიძე, ნინო ქათამაძე, ჯგუფი „ინსაითი“ და ნიკოლოზ რაჭველი.
აქციის მონაწილეებს სიტყვით მიმართა და სოლიდარობა გამოუცხადა საქართველოს პრეზიდენტმა სალომე ზურაბიშვილმა. მარშის ორგანიზატორები არასამთავრობო ორგანიზაციების კოალიცია იყო. ორგანიზატორების განმარტებით, დღევანდელი შეკრების მიზანი იყო საქართველოს ევროპული კურსის მხარდაჭერა და პოზიციის მკაფიოდ დაფიქსირება, რომ საქართველოს ადგილი ევროკავშირშია.

Акция «Грузия выбирает Евросоюз» завершилась в Тбилиси
Многотысячная проевропейская акция «Грузия выбирает Евросоюз» завершилась на тбилисской площади Свободы.
Из политиков к собравшимся обратилась лишь президент Грузии Саломе Зурабишвили. На акции также выступили активисты, студенты, представители академической сферы, с музыкальными номерами – популярные группы и исполнители.
Сторонники «Грузинской мечты» пытались помешать выступлениям, в том числе президента. Они светили лазерами с веранды гостиницы «Монограф», принадлежащей депутату правящей партии Антону Оболашвили.
Проправительственные СМИ и члены правящей партии «Грузинская мечта» назвали сегодняшнюю акцию «прайдом оппозиции».