ბიულეტენების მასობრივ ჩაყრასთან დაკავშირებით შსს-მ სისხლის სამართლის საქმე აღძრა
მარნეულში #69-ე უბანზე ბიულეტენების მასობრივ ჩაყრასთან დაკავშირებით შინაგან საქმეთა სამინისტრომ სისხლის სამართლის საქმე აღძრა. მანამდე უწყებას რეაგირებისკენ მოუწოდება ცენტრალური საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარემ მოუწოდა.
როგორც "აქცენტს" შსს-ში უთხრეს, გამოძიება სსკ-ს 164 პრიმა მუხლით დაიწყო , რაც არჩევნების გაყალბებას გულისხმობს. კერძოდ, არჩევნებთან დაკავშირებული დოკუმენტების: საარჩევნო სიების, ოქმების, ბიულეტენების, სარეგისტრაციო ჟურნალების და საკონტროლო ფურცლების განზრახ გაყალბებას გულისხმობს.
დანაშაული თავისუფლების ორი წლის ვადით აღკვეთას ითვალისწინებს.
ამ დროისთვის მარნეულში #69-ე საარჩევნო უბანი დახურულია.
ცესკოს წარმომადგენელმა იაკობ ასანიძემ მედიას უთხრა, რომ შესაბამისი განკარგულება საუბნო კომისიის თავმჯდომარემ მიიღო და ასევე მიიღებს შესაბამის გადაწყვეტილებებსაც.

МВД начало расследование по факту вброса бюллетеней на избирательном участке в Марнеули
Расследование начато по статье 164 УК Грузии «Фальсификация выборов, которая предусматривает умышленную фальсификацию избирательных документов: списков избирателей, протоколов, бюллетеней, журналов регистрации и контрольных листов и наказывается на срок до двух лет лишения свободы, сообщают в МВД.
Напомним, что в социальных сетях распространяются кадры из 69-го избирательного участка Марнеули, на которых запечатлен мужчина, бросающий стопку бюллетеней в урну для голосования.
ЦИК Грузии принял решение закрыть 69-й избирательный участок.
Как поясняет администрация, как будет продолжаться процедура голосования граждан в Марнеули, решит окружная избирательная комиссия.