პრორუსულმა პარტიამ კურსკში რუსებს საქართველოს სახელით ჰუმანიტარული დახმარება გაუგზავნა
კრემლთან დაახლოებული ქართველების პრორუსულმა პარტიამ "სოლიდარობა მშვიდობისთვის" კურსკის ოლქში რუსებს საქართველოს სახელით ჰუმანიტარული დახმარება გაუგზავნა.
"ჰუმანიტარული დახმარების მორიგი პარტია მოიცავს საახალწლო ნაკრებებს, მათ შორის - ტკბილეულსა და სურსათს საახალწლო სუფრისათვის. საერთაშორისო მისია დსთ-ის საქმეთა კომიტეტისა და საგარეო საქმეთა სამინისტროს დახმარებით განხორციელდა. როგორც ქართველი ორგანიზატორები აცხადებენ, ეს კურსკში მათი ბოლო ვიზიტი არაა" - აღნიშნავს ამასთან დაკავშირებით რუსული პროპაგანისტული მედია.
"ჩვენ, ქართველები რუსების გვერდში ვიმყოფებით - ვიყავით, ვართ და ვიქნებით, რადგან ვერ წარმოგვიდგენია საქართველო - რუსეთის, ხოლო რუსეთი საქართველოს გარეშე. ამიტომაც ერთად უნდა ვიყოთ და ერთად ვერძოლოთ ჩვენს საერთო მტრებს, განსაკუთრებით - დღეს, როცა საქართველო ბრძოლაშია ჩაბმული" - განაცხადა პარტიის ლიდერმა მამუკა ფიფიამ, რომელიც გარკვეული ხნის წინ საქართველოს პარლამენტშიცაა ნამყოფი, როგორც გაირკვა - დეპუტატ ფრიდონ ინჯიას მიწვევით.
ცნობისთვის: კრემლთან დაახლოებული ქართველების პარტიის "სოლიდარობა მშვიდობისთვის" პირველი ყრილობა 2023 წლის ნოემბერში ჩატარდა. მაშინ ლიდერად აირჩიეს "პატრიოტთა ალიანსის" გლდანის მაჟორიტარობის ყოფილი კანდიდატი მერაბ ჭიქაშვილი, რომელმაც 4-წლიანი პაუზის შემდეგ რუსეთსა და საქართველოს შორის აღდგენილი საჰაერო მიმოსვლის ფარგლებში მოსკოვიდან პირველივე რეისით იმგზავრა.

Прокремлевская партия отправила в Курск гуманитарную помощь от имени Грузии
Прокремлевская партия «Солидарность во имя мира» отправила в Курск гуманитарную помощь от имени Грузии. По крайней мере, так жест истолковали российские пропагандистские СМИ.
В «очередной партии — новогодние наборы». В пункт временного размещения доставлены «новогодние сладости, продукты к новогоднему столу».
Российская пропаганда отмечает, что «международная миссия стала возможной благодаря Комитету по делам СНГ и МИДу».
«Гости заверили: это — не последний визит», — сообщают жителям России.
«Мы, грузины, со своей стороны, находимся рядом с россиянами. Были, есть и будем — потому, что мы не представляем Грузию без России и Россию — без Грузии. Вот поэтому нам нужно быть вместе и вместе гнать наших общих врагов», — заявил Мамука Пипия, лидер пророссийской партии «Солидарность во имя мира».
Он отметил, что и Грузия находится в борьбе, указав на протесты в Грузии.
Напомним, в июне 2024 года состоялся второй съезд прокремлевской партии «Солидарность во имя мира».
Первый состоялся в ноябре 2023 года. Тогда председателем партии был избран Мераб Чикашвили, который прилетел первым за 4 года прямым рейсом Москва-Тбилиси после того, как президент РФ в 2023 году снял запрет на осуществление прямого авиасообщения с Грузией.
В партии заявляли, что главной целью станет укрепление суверенитета Грузии, нормализация политики соседства, социальная справедливость и поддержание мира в стране.
Лидеры партии предлагали грузинам, абхазам, осетинам, армянам, азербайджанцам и людям всех национальностей, проживающим в Грузии, объединиться вокруг идеи мира.