სალომე ზურაბიშვილი საყოველთაო გაფიცვას შეუერთდა
საქართველოში სხვადასხვა ორგანიზაციებისა და კომპანიების თანამშრომლებისა და ხელმძღვანელობების გაფიცვა დაიწყო. მის მიზანს "ოცნების" მმართველობისთვის იმის დემონსტრირება წარმოადგენს, თუ რას შეიძლება, შეეჩეხოს სახელმწიფო იზოლაციის შემთხვევაში.
საყოველთაო გაფიცვისკენ მოწოდება რამდენიმე დღე სოცქსელების მეშვეობით ვრცელდებოდა, "ეპიცენტრს" ამ კუთხით პლატფორმა Protest 24 წარმოადგენდა.
"სტაგნაცია ეკონომიკაში, საწარმოების დახურვა, უმუშევრობა და სიღარიბე... საფრთხეები და მათი თავიდან აცილების გზები კი ყველასთვის ერთია - დაკავებულთა გათავისუფლება და ხელახალი არჩევნები" - ნათქვამი იყო პუბლიკაციაში.
გაფიცვაში მონაწილეობის მზადყოფნა მალევე ასობით კომპანიამ დააფიქსირა.
გაფიცვა რამდენიმე საათს გასტანს. საქართველოს უმსხვილესმა ბანკებმა - "თიბისიმ" და "საქართველოს ბანკმა" განაცხადეს, რომ გაფიცვაში თანამშრომლების მონაწილეობას ხელს არ შეუშლიან.

Саломе Зурабишвили присоединилась к участникам всеобщей забастовки
Пятый президент Грузии Саломе Зурабишвили присоединилась к участникам всеобщей предупредительной забастовки на проспекте Костава в Тбилиси.
«Я поддерживаю этих людей, которые сегодня участвуют в забастовке. Это новшество в грузинской политике, но это не новшество в мировой политике. Это мирная форма протеста», — заявила Саломе Зурабишвили.
Напомним, что по всей стране проходит «предупредительная» трехчасовая забастовка. В ней участвуют многие компании и организации, работодатели и служащие, которые с 15:00 до 18:00 прекратят свою работу.
Этой акцией, несогласные с проводимой «Грузинской мечтой» политикой, намереваются показать, что ждет государство в изоляции.