"მკვლელებო!" - საქართველოში დაკავებულმა აზერბაიჯანელმა ჟურნალისტმა მშრალი შიმშილობა გამოაცხადა
საქართველოში დაკავებულმა აზერბაიჯანელმა ჟურნალისტმა აფგან სადიგოვმა 2 თებერვლიდან ციხეში მშრალი შიმშილობა გამოაცხადა. ამის შესახებ სოცქსელში მისი მეუღლე იუწყება და შემდგომ მოვლენებზე სრულ პასუხისმგებლობას საქართველოსა და აზერბაიჯანის ავტორიტარულ რეჟიმებს აკისრებს.
"ბატონო მთავარო მკვლელო" - ასე მიმართავს სადიგოვის მეუღლე აზერბაიჯანის პრეზიდენტ ილჰამ ალიევს და წერს:
"ბიძინა ივანიშვილის რეჟიმი თქვენს პოლიტიკურ დაკვეთას ასრულებს! ორივე რეჟიმი ხალხსი მტრები ხართ და მკვლელები! აფგანი უკვე 136 დღეა, შიმშილობს, ბოლოს მისი მდგომარეობა უკვე სავალალო იყო და არ ვიცი, რა იქნება დღეის შემდეგ! მაგრამ ამბობს, რომ ალიევის რეჟიმი მკვლელია და მის წინააღმდეგ ბოლო ამოსუნთქვამდე იბრძოლებს! საქართველოს მთავერობავ, ბიძინა ივანიშვილის რეჟიმო, თქვენ მკვლელები ხართ!' - წერს ჟურნალისტის მეუღლე.

Журналист Афган Садыгов объявил сухую голодовку
Журналист Афган Садыгов со 2 февраля объявил сухую голодовку. Об этом в соцсетях написала его супруга, Севиндж Садыгова.
Садыгов отказывается не только от пищи, но и от воды. Супруга журналиста возлагает всю ответственность на власти Грузии и Азербайджана.
«Господин Главный Убийца! (Ильхам Алиев — ред.). Режим Бидзины Иванишвили выполняет политический заказ Ильхама Алиева! Оба режима являются врагами народа и убийцами. Афган Садыгов голодает уже 136 дней! <…> Его состояние уже было очень тяжелым, и я не знаю, что будет после сегодняшнего дня. <…> Афган заявил, что Алиев и его режим — убийцы, он будет бороться до последнего вздоха! <…> Правительство Грузии, режим Бидзины Иванишвили – УБИЙЦЫ», — пишет супруга журналиста.