ირაკლი კობახიძე ყაზახეთში გაემგზავრა
მისი ადმინისტრაციის ცნობით, 5-6 თებერვალს გაიმართება შეხვედრა ყაზახეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრ ოლჟას ბეკტენოვთან პირისპირ და გაფართოებულ ფორმატში. როგორც დაანონსებულია, კობახიძე შეხვდება ყაზახეთის პრეზიდენტ კასიმ-ჟომარტ ტოკაევსაც.
დელეგაციის შემადგენლობაში არიან ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრის სტატუსით - ლევან დავითაშვილი, საგარეო საქმეთა მინისტრის სტატუსით - მაკა ბოჭორიშვილი, რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრის სტატუსით - ირაკლი ქარსელაძე, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის სტატუსით - დავით სონღულაშვილი, განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრის სტატუსით - ალექსანდრე წულაძე, სპორტის მინისტრის სტატუსით - შალვა გოგოლაძე და მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსის სტატუსით - ლევან ჟორჟოლიანი.

Премьер Грузии в составе делегации отбыл в Казахстан
Премьер со спорной легитимацией Ираклий Кобахидзе вместе с правительственной делегацией "Мечты" отбыл в Казахстан, сообщает Администрация правительства.
5-6 февраля он проведет встречу тет-а-тет с премьером Казахстана. Состоится встреча и в расширенном формате.
А в президентском дворце Ираклия Кобахидзе примет президент Казахстана Касым-Жомарт Токаев.
В составе делегации "Мечты" - первый вице-премьер, министр экономики и устойчивого развития Леван Давиташвили, глава МИД Грузии Мака Бочоришвили, министр регионального развития и инфраструктуры Ираклий Карселадзе, министр охраны окружающей среды и сельского хозяйства Давид Сонгулашвили, министр образования, науки и по делам молодежи Александр Цууладзе, министр спорта Шалва Гоголадзе и глава Администрации правительства Леван Жоржолиани.