უილსონი: „ოცნების” რეჟიმი ქართველი ხალხის მომავლის მოპარვას ცდილობს
პუტინისტური „ქართული ოცნების” რეჟიმი ქართველი ხალხის მომავლის მოპარვასა და ომის დამნაშავე პუტინისთვის, ირანული რეჟიმისა და ჩინეთის კომუნისტური პარტიისთვის მიყიდვას ცდილობს. ამის შესახებ აშშ-ის ჰელსინკის კომისიის თავმჯდომარემ, კონგრესმენმა ჯო უილსონმა (რესპუბლიკური პარტია) კონგრესში სიტყვით გამოსვლისას განაცხადა.
მისი თქმით, "რეჟიმი" ქართველი ხალხის პროტესტს "უკანონო დაკავებებით და ძალადობით" პასუხობს.
“ოქტომბერში პუტინისტურმა, “ქართული ოცნების” რეჟიმმა საქართველოში არჩევნები გააყალბა. მამაცი ქართველი ხალხი ჯერ კიდევ ქუჩაშია, უწყვეტი პროტესტი 76-ე დღეს. ქართველი ხალხის 80%-ს სურს ამერიკის ახლო მეგობრები და ევროკავშირისა და ნატო–ს ნაწილი იყოს, მაგრამ რეჟიმი ძალადობითა და უკანონო დაპატიმრებებით პასუხობს. რეჟიმმა შავი ზღვრის პორტი ჩინეთის კომუნისტურ პარტიას გადასცა და თეირანის რეჟიმს ეწვია, მაშინ, როდესაც ირანის რეჟიმმა მკვლელები გამოაგზავნა პრეზიდენტ დონალდ ტრამპის მოსაკლავად. საქართველოს ლეგიტიმური პრეზიდენტი, სალომე ზურაბიშვილი, რომელიც ტრამპის ინაუგურაციას დაესწრო, მამაცად მოითხოვს თავისუფალ და სამართლიან არჩევნებს”, - განაცხადა უილსონმა.

Джо Уилсон: «Режим Иванишвили продает Грузию военному преступнику Путину»
Конгрессмен Джо Уилсон заявил, что «путинский режим «Грузинской мечты» продает будущее грузинского народа военному преступнику Путину, иранскому режиму и Коммунистической партии Китая». Об этом он сказал в ходе своего выступления в Конгрессе США.
По его словам, в октябре выборы в Грузии были сфальсифицированы «путинским режимом «Грузинской мечты», и теперь он отвечает на протесты грузинского народа «незаконными арестами и насилием».
«Отважный грузинский народ все еще выходит на улицы уже 76 дней. 80% граждан Грузии хотят быть близкими друзьями США и стать частью Евросоюза и НАТО, но режим отвечает на это насилием и незаконными арестами».
Уилсон обвинил грузинские власти в передаче порта Анаклия Китаю.
«Режим передал черноморский порт Коммунистической партии Китая и посетил тегеранский режим, как раз в тот момент, когда иранский режим послал убийц убить президента Дональда Трампа», — заявил он.
Также конгрессмен во время выступления напомнил о требовании «законного президента Грузии» Саломе Зурабишвили провести свободные и честные выборы.
«Мы должны поддержать грузинский народ, который протестует 76-й день подряд. Грузии нужны свободные и честные выборы!», — написал Джо Уилсон на платформе Х.