„თბილსერვის ჯგუფს“ ახალი სერვისი ემატება
თბილისის მერის კახა კალაძის განცხადებით „თბილსერვის ჯგუფს“, რომელიც დედაქალაქში საყოფაცხოვრებო ნარჩენების შეგროვებას, ტრანსპორტირებასა და გადამუშავებას უზრუნველყოფს, ახალი მომსახურება ემატება.
როგორც კახა კალაძემ თბილისის მთავრობის სხდომაზე განაცხადა, ახალი მომსახურებით, მოქალაქეებს სამშენებლო-სარემონტო, ძველი ავეჯის, მწვანე ნარჩენების და სხვა სახის ნარჩენების გატანა შეეძლებათ როგორც ცხელ ხაზზე დაკავშირებით, ისე ონლაინ პლატფორმის მეშვეობით.
„თბილსერვის ჯგუფს“ ახალი მომსახურება ემატება, რაც ნარჩენების მართვის კუთხით დედაქალაქში არსებულ ვითარებას კიდევ უფრო გააუმჯობესებს და ხელს შეუწყობს. მაგალითად თუ სამშენებლო-სარემონტო, ძველი ავეჯის, მწვანე ნარჩენების გატანა დაგჭირდებათ, შეგეძლებათ ახალი სერვისით ისარგებლოთ და "თბილსერვის ჯგუფი" 72 საათის განმავლობაში ამ ნაგვის გატანას უზრუნველყოფს. 1 კუბურ მეტრამდე ნარჩენის გატანის საფასური იქნება მხოლოდ 9 ლარი. ვებ-გვერდი გაუმარტივებს ადამიანებს ამ სერვისის მიღებას. გარდა ამისა არსებობს ცხელი ხაზი, სადაც შეგიძლიათ დარეკოთ და მიაწოდოთ ინფორმაცია",- თქვა კალაძემ.

Мэрия Тбилиси предлагает новый сервис — вывоз строительных отходов
Мэрия Тбилиси предлагает жителям столицы новый сервис. Отныне если потребуется вывезти строительные отходы, мусор после ремонта, старую мебель, стеклобой, макулатуру, вещи, а также экологически чистые отходы (трава, ветки и другое), каждый сможет воспользоваться новой услугой ООО Tbilservice Group.
Для этого необходимо зарегистрироваться на специально созданном сайте, заполнить необходимые данные для заявки и компания обеспечит вывоз отходов с места. Или связаться с оператором горячей линии Tbilservice Group по номеру 032 261 90 50.
Каха Каладзе, мэр столицы, пояснил, что вывоз будет обеспечен в течение 72 часов (за три дня).
«Вывоз отходов объемом до 1 кубометр обойдется всего в 9 лари (около 3$). <…> Эта услуга не ориентирована на получение прибыли. Цель услуги — облегчить населению вывоз определенных видов отходов. В определенных местах Тбилиси вы можете видеть мебель, шины, что создает большую проблему. Именно поэтому мы предлагаем эту услугу, которая является более удобной. Давайте позаботимся о нашем городе вместе. Мы всячески поможем вам, посодействуем», — заявил Каха Каладзе.