გაგლოევი ინფარქტის ნიშნებით ჰოსპიტალიზებულია
რუსეთის მიერ ოკუპირებული ცხინვალის რეგიონის დე-ფაქტო ლიდერი ალან გაგლოევი ინფარქტის ნიშნებით კლინიკაში მოათავსეს, - იუწყება ადგილობრივი მედია.
ტელეგრამ-არხები ავრცელებენ ინფორმაციას, რომ გაგლოევი სასწრაფოდ გადაიყვანეს ჩრდილოეთ ოსეთის დედაქალაქ ვლადიკავკაზში და მოათავსეს სამთავრობო კლინიკაში, სადაც იგი უკვე მოინახულა რესპუბლიკის ხელმძღვანელმა სერგეი მენიაილომ.
თავად გაგლოევის პრეს-მდივანმა თავდაპირველად გაავრცელა განცხადება იმის შესახებ, რომ დე-ფაქტო ლიდერი ვლადიკავკაზში იმყოფებოდა სამედიცინო კვლევისათვის. მიზეზები განცხადებაში დაკონკრეტებული არ იყო.
მოგვიანებით პრეს-მდივანმა გაავრცელა მეორე განცხადება, რომელშიც ნათქვამია, რომ გაგლოევს ჰიპერტონიული კრიზი დაუდგინდა, ამჟამად მისი მდგომარეობა სტაბილურია და დე-ფაქტო ლიდერი ვლადიკავკაზის კლინიკის კარდიოლოგიურ განყოფილებაში რჩება.

Алана Гаглоева госпитализировали с подозрением на инфаркт
Президент самопровозглашенной республики Южная Осетия Алан Гаглоев находится во Владикавказе для проведения медицинского обследования. Об этом журналистам сообщила пресс-секретарь югоосетинского лидера Наталья Босикова.
«Глава государства находится в Северной Осетии, где у него запланирован осмотр врача. Благодарны всем, кто интересуется и переживает, но беспокоиться не о чем», – отметила она.
Ранее ряд телеграм-каналов написал, что Гаглоева экстренно доставили в Республиканскую клиническую больницу Владикавказа с подозрением на инфаркт. В больницу прибыл глава Северной Осетии Сергей Меняйло, пишет «Сапа».
Позже Босикова сообщила журналистам дополнительную информацию.
«По официальной информации главного врача РКБ, Алан Эдуардович поступил с гипертоническим кризом. Его состояние стабильное, он находится в отделении кардиологии. Сейчас проводятся обследования в соотвествии со стандартами оказания медпомощи», – сказала Босикова.