„ჯორჯიან ეარვეისი“: კერძო პირების შეკვეთილ რეისებზე ინფორმაცია პერსონალურია და გაცემის უფლება კომპანიას არ აქვს
29/05/2025 19:33:00 პოლიტიკა
შეუძლებელია ნებისმიერი საერთაშორისო აეროპორტიდან ნებისმიერი მოქალაქის ნებისმიერი ავიაკომპანიის ბორტზე მოხვედრა ან გამგზავრება არაკანონიერი გზით. ამის შესახებ ავიაკომპანია “ჯორჯიან ეარვეისის” განცხადებაშია ნათქვამი.
კერძოდ, ავიაკომპანია ეხმაურება დუბაიდან შესრულებულ რეისს, რითაც „თანაინვესტირების ფონდის" ყოფილი ხელმძღვანელი გიორგი ბაჩიაშვილი ჩამოაფრინეს.
ამასთან, კომპანია აცხადებს, რომ კერძო პირების მიერ შეკვეთილი რეისების შესახებ ინფორმაცია წარმოადგენს პერსონალურ ინფორმაციას, რაც დაცულია კანონის მიერ და მისი გაცემის უფლება კომპანიას არ აქვს.
„ავიაკომპანია “ჯორჯიან ეარვეისი” მინიმუმ 3-4 ჯერ კვირაში ასრულებს კერძო პირების და სხვა სტრუქტურების მიერ შეკვეთილ ჩარტერულ რეისებს. აღნიშნული ჩარტერული რეისების შეკვეთებს აფორმებს ავიაკომპანიის კომერციული განყოფილება. კერძო პირების მიერ შეკვეთილი რეისების შესახებ ინფორმაცია წარმოადგენს პერსონალურ ინფორმაციას, რაც დაცულია კანონის მიერ და მისი გაცემის უფლება კომპანიას არ აქვს.
გვსურს მკაფიოდ განვაცხადოთ, რომ შეუძლებელია ნებისმიერი საერთაშორისო აეროპორტიდან ნებისმიერი მოქალაქის ნებისმიერი ავიაკომპანიის ბორტზე მოხვედრა ან გამგზავრება არაკანონიერი გზით. აღნიშნულ პროცესს ბევრი შესაბამისი სტრუქტურა აკონტროლებს და მსგავსი ბრალდებები სრულიად უსაფუძვლოა და აზრს მოკლებულია”, - აღნიშნულია ინფორმაციაში.

Georgian Airways: Information about flights ordered by private individuals constitutes personal information and the company does not have the right to release it
29/05/2025 19:33:00 Politic
It is impossible for any citizen to board or depart from any international airport on any airline in an illegal manner, reads a statement by the Georgian Airways.
In particular, the airline is responding to the flight from Dubai, which carried Giorgi Bachiashvili, the former head of the Co-Investment Fund.
In addition, the company states that information about flights ordered by private individuals constitutes personal information, which is protected by law and the company does not have the right to release it.
"The Georgian Airways airline operates charter flights ordered by private individuals and other structures at least 3-4 times a week. Orders for these charter flights are processed by the airline's commercial department. Information about flights ordered by private individuals is personal information, which is protected by law and the company does not have the right to release it.
We would like to clearly state that it is impossible for any citizen to board or depart from any international airport of any airline illegally. This process is controlled by many relevant structures and such accusations are completely groundless and meaningless," reads the information.