თუ ხარ მოსწავლე, დარეგისტრირდი საქართველოს ბანკის და კომაროვის STEM სკოლაში
19/02/2026 12:43:00 საზოგადოება, რეკლამა
საქართველოს ბანკისა და კომაროვის STEM სკოლაში გაზაფხულის სემესტრზე მიღება დაიწყო და მარტამდე გაგრძელდება. რეგისტრაციისთვის ეწვიეთ ვებგვერდს.
საქართველოს ბანკი, როგორც განათლების მთავარი მხარდამჭერი, მოსწავლეებისთვის შესაძლებლობების შექმნას განაგრძობს. სწორედ ამ მიზნით, უკვე მეოთხე წელია STEM სკოლის პროექტს კომაროვის სკოლასთან თანამშრომლობით ახორციელებს.
ინიციატივის ფარგლებში VII-XI კლასის მოსწავლეებს შესაძლებლობას აქვთ, გაიარონ STEM სკოლის ერთწლიანი სასწავლო კურსი ონლაინ და მიიღონ სერტიფიცირებული, აკადემიური, ხარისხიანი თეორიული და პრაქტიკული ცოდნა.
ამასთან, განათლებაზე ხელმისაწვდომობის კიდევ უფრო გასაზრდელად, საქართველოს ბანკიყოველწლიურად 90 მოსწავლეს სწავლასუფინანსებს - 60 უმაღლესი ქულის მქონე ახალგაზრდა სწავლის 100%-იან დაფინანსებას, 30 კი - 50%-იან გრანტს იღებს.
საქართველოს ბანკის კორპორატიული სოციალურიპასუხისმგებლობის მიმართულების ერთ-ერთიმთავარი პრიორიტეტი განათლებაასწორედ ამმიზნითახალგაზრდებისთვის განათლებისშესაძლებლობების შესაქმნელად 40-ზე მეტსაგანმანათლებლო პროექტს ვახორციელებთ დავუჭერთ მხარსმათ შორის არის კომაროვისსკოლასთან თანამშრომლობით შექმნილი STEM სკოლარომელიც შესაძლებლობას აძლევს VII-XI კლასის მოსწავლეებსმიიღონ ხარისხიანი ცოდნამომავლის ყველაზე მოთხოვნადი პროფესიების - STEM მეცნიერებების მიმართულებითრაც მთავარიასასწავლო პროცესი ონლაინ რეჟიმში მიმდინარეობსრაც შესაძლებლობას აძლევს მოსწავლეებსსაქართველოს ნებისმიერი წერტილიდან ჩაერთონგაკვეთილებზე - ეს კი განათლებასახალგაზრდებისთვის კიდევ უფრო მეტადხელმისაწვდომს ხდისყოველწლიურადპროექტისადმი ინტერესი იზრდება - დღეისათვის, STEM სკოლა 2000-მდე მოსწავლეს აერთიანებსრომელთაგან 300-ზე მეტი საქართველოს ბანკისსტიპენდიატია”, - აღნიშნავს ანა ლომთაძესაქართველოს ბანკის კორპორატიული სოციალურიპასუხისმგებლობის მიმართულების ხელმძღვანელი.
ინფორმაციისთვისახალგაზრდების მხარდაჭერისმიზნითსაქართველოს ბანკის CSR მიმართულებისთვის უკვე 5 წელზე მეტია განათლებაპრიორიტეტიასწორედ ამიტომბანკი 40-ზე მეტსაგანმანათლებლო პროექტს ახორციელებს და უჭერსმხარსრითაც 500 000-ზე მეტი მოსწავლისთვისსტუდენტისა და ახალგაზრდა პროფესიონალისთვისქმნის განათლების შესაძლებლობასბანკის CSR მიმართულების პორტფელი მოიცავს ისეთსაგანმანათლებლო პროექტებსროგორებიც არისიდეათეკები – საქართველოს ბანკის ინოვაციური ბიბლიოთეკების პროექტისაქართველოს ბანკისა დაკომაროვის ერთობლივი პროექტი – STEM ოლიმპიადაეკონომიკის ოლიმპიადაევერესტი,ამასთანსაჯარო მეტყველების კონკურსიდა სხვასაქართველოს ბანკის მიერ განხორციელებულისაგანმანათლებლო პროექტების შესახებ დეტალურიინფორმაციის მისაღებად ეწვიეთ ვებგვერდსcsr.bog.ge