თუ ხარ მოსწავლე, დარეგისტრირდი საქართველოს ბანკის და კომაროვის STEM სკოლაში
19/02/2026 12:43:00 საზოგადოება, რეკლამა
საქართველოს ბანკისა და კომაროვის STEM სკოლაში გაზაფხულის სემესტრზე მიღება დაიწყო და 2 მარტამდე გაგრძელდება. რეგისტრაციისთვის ეწვიეთ ვებგვერდს.
საქართველოს ბანკი, როგორც განათლების მთავარი მხარდამჭერი, მოსწავლეებისთვის შესაძლებლობების შექმნას განაგრძობს. სწორედ ამ მიზნით, უკვე მეოთხე წელია STEM სკოლის პროექტს კომაროვის სკოლასთან თანამშრომლობით ახორციელებს.
ინიციატივის ფარგლებში VII-XI კლასის მოსწავლეებს შესაძლებლობას აქვთ, გაიარონ STEM სკოლის ერთწლიანი სასწავლო კურსი ონლაინ და მიიღონ სერტიფიცირებული, აკადემიური, ხარისხიანი თეორიული და პრაქტიკული ცოდნა.
ამასთან, განათლებაზე ხელმისაწვდომობის კიდევ უფრო გასაზრდელად, საქართველოს ბანკიყოველწლიურად 90 მოსწავლეს სწავლასუფინანსებს - 60 უმაღლესი ქულის მქონე ახალგაზრდა სწავლის 100%-იან დაფინანსებას, 30 კი - 50%-იან გრანტს იღებს.
„საქართველოს ბანკის კორპორატიული სოციალურიპასუხისმგებლობის მიმართულების ერთ-ერთიმთავარი პრიორიტეტი განათლებაა. სწორედ ამმიზნით, ახალგაზრდებისთვის განათლებისშესაძლებლობების შესაქმნელად 40-ზე მეტსაგანმანათლებლო პროექტს ვახორციელებთ დავუჭერთ მხარს. მათ შორის არის კომაროვისსკოლასთან თანამშრომლობით შექმნილი STEM სკოლა, რომელიც შესაძლებლობას აძლევს VII-XI კლასის მოსწავლეებს, მიიღონ ხარისხიანი ცოდნამომავლის ყველაზე მოთხოვნადი პროფესიების - STEM მეცნიერებების მიმართულებით. რაც მთავარია, სასწავლო პროცესი ონლაინ რეჟიმში მიმდინარეობს, რაც შესაძლებლობას აძლევს მოსწავლეებსსაქართველოს ნებისმიერი წერტილიდან ჩაერთონგაკვეთილებზე - ეს კი განათლებასახალგაზრდებისთვის კიდევ უფრო მეტადხელმისაწვდომს ხდის. ყოველწლიურადპროექტისადმი ინტერესი იზრდება - დღეისათვის, STEM სკოლა 2000-მდე მოსწავლეს აერთიანებს, რომელთაგან 300-ზე მეტი საქართველოს ბანკისსტიპენდიატია”, - აღნიშნავს ანა ლომთაძე, საქართველოს ბანკის კორპორატიული სოციალურიპასუხისმგებლობის მიმართულების ხელმძღვანელი.
ინფორმაციისთვის, ახალგაზრდების მხარდაჭერისმიზნით, საქართველოს ბანკის CSR მიმართულებისთვის უკვე 5 წელზე მეტია განათლებაპრიორიტეტია. სწორედ ამიტომ, ბანკი 40-ზე მეტსაგანმანათლებლო პროექტს ახორციელებს და უჭერსმხარს, რითაც 500 000-ზე მეტი მოსწავლისთვის, სტუდენტისა და ახალგაზრდა პროფესიონალისთვისქმნის განათლების შესაძლებლობას. ბანკის CSR მიმართულების პორტფელი მოიცავს ისეთსაგანმანათლებლო პროექტებს, როგორებიც არის: იდეათეკები – საქართველოს ბანკის ინოვაციური ბიბლიოთეკების პროექტი; საქართველოს ბანკისა დაკომაროვის ერთობლივი პროექტი – STEM ოლიმპიადა, ეკონომიკის ოლიმპიადა, ევერესტი,ამასთან, საჯარო მეტყველების კონკურსი, და სხვა. საქართველოს ბანკის მიერ განხორციელებულისაგანმანათლებლო პროექტების შესახებ დეტალურიინფორმაციის მისაღებად ეწვიეთ ვებგვერდსcsr.bog.ge