აშშ-ის საელჩო - ჯვრის მონასტრის კონსერვაციის მეორე ფაზის პროექტი ელჩის კულტურული მემკვიდრეობის შენარჩუნების ფონდის კონკურსის მეორე რაუნდში გადავიდა
19/04/2020 13:12:28 საზოგადოება
ჯვრის მონასტრის კონსერვაციის მეორე ფაზის პროექტი ელჩის კულტურული მემკვიდრეობის შენარჩუნების ფონდის კონკურსის მეორე რაუნდში გადავიდა, – ამის შესახებ ინფორმაციას საქართველოში აშშ-ის საელჩო ავრცელებს.
„აღდგომის კვირა დღეს აშშ-ის საელჩო თქვენ და თქვენს ოჯახებს გისურვებთ ჯანმრთელობასა და ბედნიერებას. გვსურს, ვისარგებლოთ ამ შემთხვევით და გაგიზიაროთ შესანიშნავი სიახლე აშშ-ის დაფინანსებით ჯვრის მონასტრის მიმდინარე კონსერვაციის პროექტთან დაკავშირებით. ჯვრის მონასტრის მეორე ფაზის პროექტი ელჩის კულტურული მემკვიდრეობის შენარჩუნების ფონდის კონკურსის მეორე რაუნდში გადავიდა. შერჩევის შემთხვევაში დაფინანსდება ტაძრის მთლიანი გარე ფასადის კონსერვაციის სამუშაოები, ოთხივე ფასადი და გუმბათის რვავე მხარე, დაახლოებით 1200 კვადრატული მეტრის ფართობი. ჯვრის მონასტრის პროექტის მიმდინარე, პირველი ფაზა ფონდმა უკვე 100,000 დოლარით დააფინანსა“, – ნათქვამია აშშ-ის საელჩოს ინფორმაციაში.

Посольство США в Грузии - Проект сохранения монастыря Джвари вышел во второй раунд конкурса посла по сохранению культурного наследия
19/04/2020 13:12:28 Общество
Вторая фаза проекта консервации монастыря Джвари перешла во второй тур конкурса Фонда посла США по сохранению культурного наследия, сообщает посольство США в Грузии.
«Сегодня Пасхальное воскресенье. Посольство США желает вам и вашим семьям здоровья и счастья. Хотим воспользоваться этой возможностью, чтобы поделиться с вами отличной новостью в связи с конкурсом по текущему проекту консервации монастыря Джвари, который финансирует США. Вторая фаза проекта консервации монастыря Джвари перешла во второй тур конкурса Фонда посла США по сохранению культурного наследия. В случае выбора, будут проведены работы по консервации всего внешнего фасада храма, всех четырех фасадов и всех восьми сторон купола, площадью около 1200 квадратных метров. Текущую первую фазу проекта монастыря Джвари Фонд профинансировал на сумму 100 000 долларов США», — говорится в сообщении посольства США.