კადიროვის ქალიშვილი ჩეჩნეთის კულტურის მინისტრად დანიშნეს
ჩეჩნეთის რესპუბლიკის კრემლის მიერ ხელდასმულმა ლიდერმა რამზან კადიროვმა თავისი უფროსი ქალიშვილი - 22 წლის აიშათი ჩეჩნეთის კულტურის მინისტრად დანიშნა.
ამის შესახებ საზოგადოებამ ჩეჩნური პარლამენტის სპიკერ მაგომედ დაუდოვის ინსტაგრამ-პოსტიდან შეიტყო.
"საქმისადმი მაღალი პასუხისმგებლობის წყალობით აიშათმა შეძლო, უმნიშვნელოვანესი წვლილი შეეტანა რესპუბლიკის ბიბლიოთეკების, თეატრებისა და კულტურის სახლების განვითარებაში, ასევე მიეღწია მაღალი მაჩვენებლებისთვის კულტურის სამინისტროს საქმიანობაში ყველა მიმართულებით", – წერს დაუდოვი.
2020 წლის დეკემბერში კადიროვის მეორე ქალიშვილი - ხადიჟათი გროზნოს სკოლამდელი აღზრდის დეპარტამენტის უფროსად დაინიშნა.
2020 წლის ივლისში აშშ-ის სახელმწიფო დეპარტამენტმა კადიროვის მიმართ სანქციები დააწესა რესპუბლიკაში ადამიანის უფლებების სისტემატიური უხეში დარღვევის, მათ შორის გატაცებების, მკვლელობებისა და წამების გამო. ეს სანქციები კადიროვის ცოლსა და ქალიშვილებსაც ეხებათ.

Старшая дочь Рамзана Кадырова назначена министром культуры Чечни
Старшая дочь главы Чечни Рамзана Кадырова стала министром культуры республики. О назначении 22-летней Айшат Кадыровой сообщил на своей странице в инстаграме председатель регионального парламента Магомед Даудов.
"Благодаря ответственному отношению к своей работе Айшат удалось внести колоссальный вклад в развитие библиотек республики, домов культуры и театров, а также добиться высоких показателей во всех направлениях деятельности Министерства культуры Чеченской Республики", – написал Даудов.
В декабре 2020 года Хадижат Кадырова, вторая дочь главы Чечни Рамзана Кадырова, была назначена на должность начальника департамента дошкольного образования Грозного.В июле 2020 года государственный департамент США ввел новые санкции против Кадырова за пытки, внесудебные казни и другие нарушения прав человека. Санкции также затрагивают жену главы Чечни Медни Кадырову и его дочерей.