მამუკა ბახტაძე გადადგა
პრემიერ-მინისტრმა მამუკა ბახტაძემ თანამდებობა დატოვა. შესაბამის განცხადებას ბახტაძე სოციალურ ქსელში აკეთებს.
„2018 წელს საქართველოს პრემიერ-მინისტრის პოსტზე ჩემი წარდგენის მიზანი და მთავარი მანდატი იყო სწორედ ქვეყნის განვითარების სტრატეგიული ჩარჩოს შექმნა და დანერგვა, რომელიც შემდგომი წლების განმავლობაში უზრუნველყოფდა ჩვენი სახელმწიფოებრივი მიზნების მიღწევას, გახდებოდა ქვეყნის განვითარების სახელმძღვანელო.
განვითარების სტრატეგიული ჩარჩო შექმნილია, დანერგილია და შესაბამისად, მივიღე გადაწყვეტილება თანამდებობის დატოვების შესახებ, რადგან ვთვლი, რომ ჩემი მისია ამ ეტაპისათვის შევასრულე“, - წერს ბახტაძე.
ცნობისთვის: ბახტაძის გადადგომის შესახებ მედია ორი კვირაა საუბრობს, თუმცა ინფორმაციას მმართველ გუნდში არ ადასტურებნენ, მეტიც, უმრავლესობის დეპუტატები ამბობდნენ, რომ მსგავსი ინფორმაცია არ ჰქონდათ.
შეგახსენებთ, რომ ბახტაძის შემცვლელად მედიაში შს მინისტრი გიორგი გახარია განიხილება, რომლის გადადგომის მოთხოვნითაც ორ თვეზე მეტია, საპროპტესტო აქციები მიმდინარეობს. მას პასუხისმგებლობას "გავრილოვის ღამეზე" აკისრებენ.

Mamuka Bakhtadze confirms that he resigns as Prime Minister
Prime Minister Mamuka Bakhtadze has resigned. Bakhtadze released the relevant statement on the social network.
“The purpose and main mandate of my nomination for the post of Prime Minister of Georgia in 2018 was to create and implement a strategic development framework for the country, which would ensure the achievement of our state goals in the coming years and would serve as the guide for the country's development.
The strategic development framework has been created and implemented and therefore I decided to resign because I believe that I have fulfilled my mission at this stage,” reads Bakhtadze’s statement.
According to him, he will remain a member of the Georgian Dream team and a loyal soldier of the country.
"I want to thank my predecessors and wish success to the future Prime Minister," reads the statement.