უკრაინის მთავრობა ომისა და ომისშემდგომი პერიოდისთვის გათვალისწინებულ ახალ საგადასახადო მოდელს ამზადებს
14/03/2022 13:32:15 ეკონომიკა
უკრაინის მინისტრთა კაბინეტი უახლოეს ხანებში ომისა და ომისშემდგომი პერიოდისთვის გათვალისწინებულ ახალ საგადასახადო მოდელს წარმოადგენს.
ამის შესახებ დღეს პრეზიდენტმა ზელენსკიმ განაცხადა.
"უკრაინის ეკონომიკური დაჩოქება - ეს დღეს ჩვენს წინააღმდეგ მიმდინარე ომის ერთ-ერთი ამოცანაა და სამხედროსთან ერთად, ამ შემოტევის დაძლევაც უნდა შევძლოთ, რათა შევინარჩუნოთ ჩვენი ეკონომიკა, ჩვენი მოსახლეობა. ამდენად, მთავრობას მიეცა მკაფიო დავალება, დააბრუნოს მცირე და საშუალო ბიზნესი, მოსპოს ყველა ხელისშემშლელი ფაქტორი, მაქსიმალურად შეასუსტოს საგადასახადო წნეხი, მოაშოროს ამ მხრივ ყოველგვარი წინაღობა, რათა სისტემა ხალხს არ აწვებოდეს, რათა ადამიანებმა იცოდნენ, რომ შეუძლიათ, იმუშავონ - იქ და ისე, როგორც შეუძლიათ. ომისა და ომისშემდგომი პერიოდისთვის გვჭირდება ახალი საგადასახადო სისტემა" - განაცხადა უკრაინის პრეზიდენტმა.

Кабмин Украины вскоре презентует новую налоговую модель на время войны и периода послевоенного развития
14/03/2022 13:32:15 Экономика
Президент Владимир Зеленский заявил, что Кабмин вскоре презентует новую налоговую модель на время войны и периода послевоенного развития.
"Экономическое подавление Украины - это одна из задач войны против нас сегодня. И мы должны отбиться также и от этого, сохранить нашу экономику, сохранить наших людей. Поэтому правительство получило четкое поручение - вернуть малый и средний бизнес, убрать все, что мешает. Максимально ослабить налоги, убрать все сложности, абсолютно все. Чтобы система не давила, чтобы люди знали, что они могут работать так, как они могут, там, где они могут. На время войны и для послевоенного развития нужна новая налоговая модель" - заявил президент Украины.