ცხინვალში "თავდაცვის მინისტრი" და მისი მოადგილე გადააყენეს
ცხინვალის ოკუპირებული რეგიონის დე ფაქტო პრეზიდენტმა ალან გაგლოევმა "თავდაცვის მინისტრი" ვლადიმირ ფუხაევი და მისი მოადგილე იგორ ალბოროვი თანამდებობებიდან გადააყენა.
«სამინისტროს თანამშრომლის მიერ სამხრეთ ოსეთის მოქალაქის ცემის ინციდენტთან დაკავშირებით, პრეზიდენტის გადაწყვეტილებით, ვლადიმირ ფუხაევი და იგორ ალბოროვი თანამდებობებიდან თავისუფლდებიან», - ნათქვამია, ოსური მედიის ინფორმაციით, დე ფაქტო პრეზიდენტის პრეს-სამსახურის მიერ გავრცელებულ განცხადებაში.
ცნობისთვის: ხსენებული ინციდენტი 4 აგვისტოს ცხინვალის მრავალპროფილური სამედიცინო ცენტრის ტერიტორიაზე მოხდა. სამხედრო ფორმაში გამოწყობილმა ნიღბიანმა პირებმა ცხინვალის მკვიდრი აზამატ ჯიგკაევი ცემეს და შემდეგ სამსახურებრივი ავტომანქანით გაურკვეველი მიმართულებით წაიყვანეს.

Югоосетинский президент уволил главу Минобороны и его заместителя
Президент самопровозглашенной республики Южная Осетия Алан Гаглоев уволил главу Минобороны Владимира Пухаева и его заместителя Игоря Алборова, - сообщает "Эхо Кавказа".
«В связи с инцидентом, связанным с избиением сотрудниками Минобороны гражданина Южной Осетии, по решению президента от занимаемых должностей освобождены и.о. министра обороны Владимир Пухаев и замминистра обороны по работе с личным составом Игорь Алборов», - говорится в сообщении пресс-службы югоосетинского лидера.
4 августа на территории цхинвальского Многопрофильного медицинского центра сотрудниками Минобороны в камуфлированной форме и масках был избит житель Цхинвали Азамат Джигкаев, которого впоследствии увезли в неизвестном направлении на служебном автотранспорте.