სტოლტენბერგი: "დავეხმარებით პარტნიორებს, მათ შორის საქართველოს დაიცვან დამოუკიდებლობა და გააძლიერონ თავდაცვისუნარიანობა"
25/11/2022 10:59:54 პოლიტიკა
ნატო–ს გენერალური მდივნის იენს სტოლტენბერგის განცხადებით, ალიანსი დაეხმარება პარტნიორებს, მათ შორის საქართველოს დაიცვან დამოუკიდებლობა და გააძლიერონ თავდაცვისუნარიანობა. ამის შესახებ მან ნატო–ს მინისტერიალის წინ გამართულ პრეს–კონფერენციაზე განაცხადა.
„ჩვენ შევხვდებით უკრაინის საგარეო საქმეთა მინისტრ დმიტრო კულებას, რათა განვიხილოთ ქვეყნის გადაუდებელი საჭიროებები და ჩვენი გრძელვადიანი დახმარება. ასევე შეხვდებით ბოსნია და ჰერცეგოვინის, საქართველოსა და მოლდოვის საგარეო საქმეთა მინისტრებს. ჩვენი სამი პარტნიორი არის რუსეთის ზეწოლის წინაშე სხვადასხვა გზით. ასე რომ, შეხვედრაზე ჩვენ გადავდგამთ ნაბიჯებს, რათა დავეხმაროთ მათ, დაიცვან დამოუკიდებლობა და გააძლიერონ თავდაცვისუნარიანობა“, – განაცხადა სტოლტენბერგმა.

NATO Secretary General: At our meeting in Bucharest we will take further steps to help Bosnia and Herzegovina, Georgia and Moldova protect their independence
25/11/2022 10:59:54 Politic
According to NATO Secretary General Jens Stoltenberg, the foreign ministers of Bosnia and Herzegovina, Georgia and Moldova will be present in Bucharest to discuss their growing cooperation with NATO at this challenging time.
The Secretary General said that these three countries “are facing Russian pressure in many different ways”.
“So at our meeting we will take further steps to help them protect their independence, and strengthen their ability to defend themselves”, said the Secretary General.