საქართველოს არგენტინაში ახალი ელჩი ჰყავს
საქართველოს პრემიერ-მინისტრი ირაკლი ღარიბაშვილი საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიან, ახლადდანიშნულ ელჩს არგენტინის რესპუბლიკაში გვარამ ხანდამიშვილს შეხვდა. ირაკლი ღარიბაშვილმა დიპლომატს ახალ თანამდებობაზე დანიშვნა მიულოცა და მომავალ საქმიანობაში წარმატება უსურვა.
საუბარი შეეხო საქართველოსა და არგენტინის რესპუბლიკას შორის ორმხრივი ურთიერთობების პოზიტიურ დინამიკას, მათ შორის, პოლიტიკური, ეკონომიკური, საგანმანათლებლო, კულტურული და სოფლის მეურნეობის მიმართულებებით და სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივებს.
ინფორმაციისთვის, გვარამ ხანდამიშვილს აქვს მრავალწლიანი დიპლომატიური გამოცდილება. იგი წლების განმავლობაში მუშაობდა საგარეო საქმეთა სამინისტროში სხვადასხვა პოზიციაზე, აგრეთვე, საქართველოს დიპლომატიურ მისიებში საზღვარგარეთ. 2021 წლის აგვისტოდან 2022 წლის დეკემბრამდე იყო გაერთიანებული ერების ორგანიზაციასთან საქართველოს მუდმივი წარმომადგენლის მოადგილე.
2003 წელს დაამთავრა ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის კომერციისა და მარკეტინგის ფაკულტეტის ბაკალავრიატის სრული კურსი, 2005 წელს მინიჭებული აქვს ამავე უნივერსიტეტის მაგისტრის აკადემიური ხარისხი. აგრეთვე, 2003 წელს დაამთავრა თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტი იურისპუდენციის მიმართულებით. 2017 წელს მიენიჭა ჯონს ჰოპკინსის უნივერსიტეტის მაგისტრის აკადემიური ხარისხი, სადაც სწავლობდა განათლების საერთაშორისო ცენტრის დაფინანსებით, სპეციალობა - საერთაშორისო საჯარო პოლიტიკა. ჰყავს მეუღლე და ერთი შვილი.

20/12/2022 09:36:02 Politic
Georgian Prime Minister Irakli Garibashvili met with Gvaram Khandamishvili, Georgia’s newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Argentina.
Irakli Garibashvili congratulated the diplomat on his appointment to a new position and wished him success in his future endeavours.
The conversation touched on the positive dynamic of bilateral relations between Georgia and Argentina, including in political, economic, educational, cultural, and agricultural directions, and on prospects of future cooperation.
Gvaram Khandamishvili has years-long diplomatic experience. For years, he worked in various positions in the Foreign Ministry, also in Georgian diplomatic missions abroad. From August 2021 to December 2022, he served as Deputy Permanent Representative of Georgia to the United Nations.
In 2003, he graduated from Ivane Javakhishvili Tbilisi State University (TSU), with a bachelor’s degree from the department of commerce and marketing. In 2005, he received a master’s degree from the same university. Also in 2003, he graduated from the department of humanities of Tbilisi State University, majoring in jurisprudence.
In 2017, he received a master’s degree from Johns Hopkins University where he studied with financing from the International Education Center, majoring in international public policy. He has a wife and one child.