ლუგანსკის ოლქის გუბერნატორი: "რუსეთმა „ცეცხლის შეწყვეტის“ პირველი სამი საათის განმავლობაში 14-ჯერ გახსნა ცეცხლი“
06/01/2023 17:10:46 მსოფლიო
ლუგანსკის ოლქის გუბერნატორი სერგეი გაიდაი აცხადებს, რომ "რუსეთმა „ცეცხლის შეწყვეტის“ პირველი სამი საათის განმავლობაში ლუგანსკში 14-ჯერ გახსნა ცეცხლი“.
"რუსულმა ძალებმა ასევე სცადეს შტურმი ლუგანსკის ოლქის ერთ-ერთ გათავისუფლებულ სოფელზე. დეოკუპირებულ სოფელში ხალხი მთელი დღეა, სარდაფებს აფარებს თავს", – აცხადებს გაიდაი.
რუსეთის პრეზიდენტმა ვლადიმირ პუტინმა უკრაინაში საბრძოლო მოქმედებების შეხების ხაზზე 6-7 იანვარს ცეცხლის შეწყვეტის ბრძანება გასცა. პუტინის განკარგულებით, ცეცხლის შეწყვეტა 6 იანვარს 12:00 საათზე (მოსკოვის დროით) ამოქმედდა და 7 იანვრის 24:00 საათამდე (მოსკოვის დროით) გაგრძელდება.

06/01/2023 17:10:46 World
Luhansk’s governor, Serhiy Haidai, said Russian troops opened fire 14 times in the Ukrainian region during the first three hours of a unilateral ceasefire announced by Vladimir Putin to mark Orthodox Christmas.
Russian forces also tried to storm one of the liberated villages in Luhansk oblast during the “Chstrimas truce”, Haidai wrote on Telegram.
"Briefly on the three hours of Putin’s ‘Christmas truce’ in Luhansk region. From 12:00 to 15:00. The Ruscists fired artillery 14 times and stormed one of our settlements three times. People in de-occupied villages shelter in basements all day. Orthodox murderers greet you on Christmas." Haidai said.