უკრაინის სპეციალური ოპერაციების ძალები – თავდასხმის შედეგად სოლედარში 100-ზე მეტი რუსი დაიღუპა
უკრაინის შეიარაღებული ძალების სპეციალური ოპერაციების ძალების სარდლობა აცხადებს, რომ დონეცკის ოლქის ქალაქ სოლედარში 100–ზე მეტი რუსი სამხედრო დაიღუპა.
სარდლობის მიერ დღეს გამოქვეყნებული ინფორმაციით, მოწინააღმდეგეზე, რომლის თავმოყრა სპეციალური ოპერაციების ძალების ოპერატორებმა რამდენიმე მონაკვეთზე აღმოაჩინეს, განხორციელდა საარტილერიო დარტყმები, ერთ მონაკვეთზე კი, გამოყენებული იყო ტაქტიკური სარაკეტო კომპლექსი „ტოჩკა-უ“.
"ასზე მეტი რუსი მაშინვე ჯოჯოხეთში წავიდა სოლედარის რეგიონში. ეს მოხდა სპეციალური ოპერაციების ძალების ჯარისკაცების, მსროლელებისა და რაკეტების კარგად კოორდინირებული მუშაობის წყალობით", - აღნიშნავს უწყება.
დონეცკის ოლქის ქალაქი სოლედარი ამ ეტაპზე ყველაზე ცხელ წერტილად რჩება. უკრაინის გენერალური შტაბი უარყოფს რუსეთის განცხადებებს, რომ სოლედარზე კონტროლი დაამყარა.

12/01/2023 07:29:03 World
Ukrainian officials have claimed that a strike on a Russian position near the town of Soledar in eastern Ukraine has killed 100 enemy soldiers.
In a statement published Thursday, the Special Operations Forces of the Armed Forces of Ukraine said it had detected a “concentration of the enemy,” and employed artillery and a Soviet-designed missile system to carry out the attack.
“As a result of these several strikes, the destruction of more than 100 occupiers, two machine gun crews and two mortar crews was confirmed,” Ukraine’s military stated, praising the work of its “Special Forces warriors, artillerymen and rocketeers.”