რუსეთის წინააღმდეგ სანქციების მე-10 პაკეტი ძირითადად ტექნოლოგიებს შეეხება
რუსეთის წინააღმდეგ სანქციების მეათე პაკეტით შეზღუდვების მოცულობა 10 მილიარდ ევროს შეადგენს, - ამის შესახებ ურსულა ფონ დერ ლეიენმა კიევში უკრაინა-ევროკავშირის სამიტის შემდეგ გამართულ პრეს–კონფერენციაზე განაცხადა.
მისი თქმით, სანქციების მეათე პაკეტი გამიზნული იქნება ტექნოლოგიებზე.
"რუსეთი და რუსული საზოგადოება უკვე ძვირს იხდის სანქციების გამო. მზადდება სანქციების მეათე პაკეტი, ჩვენ ვაპირებთ მის შემოღებას 24 თებერვლამდე. მისი მოცულობა, დაახლოებით, 10 მლრდ ევრო იქნება...სხვა სიტყვებით რომ ვთქვათ, ჩვენ უფრო ღრმად ვიკვლევთ იმ კომპონენტებს, რომლებიც აღმოჩენილია, მაგალითად, დრონებში, რათა დავრწმუნდეთ, რომ ისინი ხელმისაწვდომი არ იქნება რუსეთისთვის" - განაცხადა ფონ დერ ლეიენმა.

European Union says a new round of sanctions against Russia is coming soon
European Commission President Ursula von der Leyen announced that a 10th round of EU sanctions against Russia is "on its way."
“We have the aim to have it in place by the 24th of February. It has a volume of around about 10 billion euros — it’s a massive package," said von der Leyen.
"The perpetrator must pay and must be held accountable,” she added.
Separately, von der Leyen commended Ukrainian President Volodymyr Zelensky on his domestic reform work in its bid for EU membership. “Your determination to forge ahead is impressive. You're taking important steps with all the reforms forward to meet the recommendations, and we should not forget you are doing this while you are fighting against an aggressor.”
“Rest assured that your progress will be reflected in our important enlargement report that is due in autumn for the member states," she added.