ორკვირიანი შუალედის შემდეგ თურქეთში კიდევ ერთი ძლიერი მიწისძვრა მოხდა
თურქული მედია იუწყeბა, რომ თურქეთის ჰატაის პროვინციაში, სირიის საზღვართან ახლოს 6,4 მაგნიტუდის მიწისძვრა მოხდა.
ის ასევე იგრძნობოდა სირიის ზოგიერთ რაიონში.
თვითმხილველების ცნობით, ორი კვირის წინ მომხდარი ორი ძლიერი მიწისძვრის შედეგად დაზიანებული რამდენიმე შენობა განადგურდა. მსხვერპლის შესახებ ინფორმაცია ჯერ–ჯერობით არ ვრცელდება.
ცნობისთვის: თურქეთში დამანგრეველი მიწისძვრა 6 თებერვალს მოხდა. მას მალევე მოჰყვა მეორე ძლიერი მიწისძვრა. ამ დროისთის არსებული ოფიციალური ინფორმაციით, ორივე მიწისძვრის შედეგად თურქეთში 41 000–ზე მეტი, ხოლო სირიაში 5000–ზე მეტი ადამიანი დაიღუპა.

Magnitude 6.4 earthquake shakes Türkiye's Hatay
A magnitude 6.4 earthquake shook Türkiye's Hatay province near the Syrian border, the Disaster and Emergency Management Authority (AFAD) said Monday.
According to AFAD, the epicenter of the earthquake was the Defne district.
It was also felt in some areas in neighboring Syria.
Another magnitude 5.8 earthquake epicentered in the Samandağ district in Türkiye's Hatay shook the area shortly after the magnitude 6.4 quake.
Eyewitnesses in the area noted that some buildings damaged in the two major earthquakes two weeks ago have been destroyed, as authorities ran around to check up on people, who are already devastated by the previous disasters.