პარლამენტში დეპუტატებს შორის ფიზიკური და სიტყვიერი დაპირისპირება იყო
პარლამენტის პლენარულ სხდომაზე, რომელზეც „თავდაცვის კოდექსის“ პირველი მოსმენით განხილვა მიმდინარეობს, დეპუტატებს შორის ფიზიკური და სიტყვიერი დაპირისპირება იყო.
განხილვის დროს ერთმანეთთან დეპუტატები ტარიელ ნაკაიძე და სოზარ სუბარი საუბრობდნენ, რა დროსაც, მოსაუბრეთა შორის სიტუაცია დაიძაბა, პროცესში კი სხვა დეპუტატებიც ჩაერთნენ. ვითარება იმდენად გამწვავდა, რომ დეპუტატმა ვიქტორ ჯაფარიძემ პარლამენტის მაგიდაზე დამონტაჟებული მიკროფონი ნაკაიძის მიმართულებით ისროლა.
არსებული ინფორმაციით, „ხალხის ძალის“ წევრები მის მოპირდაპირე მხარეს მსხდომ ოპოზიციონერ კოლეგებს ჯაშუშებს ეძახდნენ და ვითარების გამწვავებაც ამან გამოიწვია.
ვიქტორ ჯაფარიძის გარდა, ტარიელ ნაკაიძეს სხდომათა დარბაზში დამონტაჟებული მიკროფონი უმრავლესობის კიდევ ერთმა წევრმა ლევან მგალობლიშვილმაც ესროლა.
სიტყვიერი დაპირისპირება გაგრძელდა მმართველი პარტიის სხვა დეპუტატებსა და დარბაზში მყოფ ოპოზიციონერებს შორის.

Депутаты в парламенте Грузии подрались микрофонами
В Грузии депутаты от парламентского большинства сегодня использовали микрофоны как орудия в стычке с оппозиционным депутатом Тариелом Накаидзе, - информирует "Эхо Кавказа".
Накаидзе получил в спину микрофоном от депутата Виктора Джапаридзе из «Силы народа», через некоторое время другой парламентарий, Леван Мгалоблишвили, тоже схватил микрофон и метнул его в оппозиционера.
Как пишет агентство «Новости-Грузия», Накаидзе сказал журналистам, что он спорил с Созаром Субари («Сила народа») в момент, когда подключились его соратники из парламентского большинства.
«Субари сказал, что знает меня 20 лет и оказывается, что я предатель и он знает все мои агентурные сети…. Я начал отвечать, в этот момент Виктор Джапаридзе, член команды Субари, ударил меня микрофоном», — рассказал Накаидзе.
Виктор Джапаридзе и Созар Субари являются членами движения «Сила народа», выступившими инициаторами скандального законопроекта об «иноагентах».
Леван Мгалоблишвили запомнился своим участием в разборках летом прошлого года, во время приема в посольстве США, с основателем оппозиционного ТВ «Пирвели» Вато Церетели.