ბრიტანეთმა უკრაინას 14 ტანკი Challenger 2 გადასცა
დიდმა ბრიტანეთმა უკრაინას 14 თავისი ტანკი Challenger 2 გადასცა, - იუწყება ქვეყნის შეიარაღებული ძალების გენერალური შაბი Facebook-ში თავის ოფიციალურ გვერდზე.
ტანკების ამ პარტიის მიწოდება ბრიტანეთის პრემიერ-მინისტრმა რიში სუნაკმა ჯერ კიდევ იანვარში დააანონსა. მაშინ ითქვა, რომ უკრაინელები მას მარტში მიიღებდნენ.
ამ ტიპის ტანკების გამოყენებაში უკრაინელი მებრძოლები ბრიტანეთში იწვრთნებიან. თებერვალში ისინი მეფე ჩარლზ III-მ მოინახულა.
მარტის ბოლოს კი გამოცემა "The Guardian" წვრთნების დასრულებისა და უკრაინელი სამხედროების შინ დაბრუნების შესახებ იუწყებოდა.

Великобритания передала Украине 14 танков Challenger 2
Великобритания передала Украине 14 своих танков Challenger 2. Информацию подтвердили на официальной странице Вооруженных сил Великобритании в социальной сети Facebook.
Передачу Украине 14-ти танков Challenger 2 анонсировал ещё в январе глава британского правительства Риши Сунак. Тогда сообщалось, что военная помощь сможет прибыть на фронт в марте. Об этом информирует агентство УНИАН.
Для обучения работе с танками в Великобританию прибыли украинские военнослужащие. В феврале их подразделение посетил король Чарльз III, - информирует "Радио Свобода".
В конце марта The Guardian сообщила о завершении курса обучения на танках Challenger 2 и возвращении украинских экипажей домой.