რუსეთის არმიამ ხერსონის ერთადერთი მოქმედი სუპერმარკეტი დაბომბა
უკრაინის შინაგან საქმეთა სამინისტრო იუწყება, რომ დილით რუსეთის არმიამ ხერსონში სუპერმარკეტზე მიიტანა იერიში.
თავდასხმის შედეგად სამი ადამიანი დაიღუპა, ხუთი დაიჭრა.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცნობით, ეს არის ხერსონში ფუნქციური ერთადერთი ჰიპერმარკეტი. დაღუპულები და დაშავებულები მყიდველები და მაღაზიის თანამშრომლები არიან.
აღნიშნული ობიექტი მდებარეობს ორ-ნახევარ კილომეტრზე დნეპრიდან, რომელიც ახლა ფრონტის ხაზს წარმოადგენს.
უკრაინის ხელისუფლებამ გამოაცხადა, რომ ფრონტისპირა ხერსონში 58 საათის განმავლობაში სრულად აიკრძალება გადაადგილება. კომენდანტის საათი 5 მაისის საღამოდან 8 მაისის დილამდე იმოქმედებს.

Россияне ударили по супермаркету в Херсоне - МВД Украины
МВД Украины сообщает, что утром в среду российская армия нанесла удар по супермаркету в Херсоне, погибли три человека.
Пресс-служба МВД цитирует министра Игоря Клименко, по словам которого, в результате удара убиты три человека и ранены пятеро.
МВД утверждает, что это - единственный работающий в Херсоне гипермаркет, а Клименко добавляет, что погибшие и раненые - это посетители и работники магазина.
Спасательная служба Украины уточняет, что речь идет о строительном гипермаркете, и что пострадавших, по предварительным данным, четверо.
На опубликованном МВД фото - супермаркет "Эпицентр". Он расположен в двух с небольшим километрах от Днепра, который сейчас является линией фронта.