ზალუჟნი: უკრაინელმა სამხედროებმა გარკვეული პროგრესს მიაღწიეს და წინ მიიწევენ
უკრაინის შეიარაღებული ძალების მთავარსარდლის ვალერი ზალუჟნის განცხადებით, უკრაინელმა სამხედროებმა გარკვეული პროგრესს მიაღწიეს და წინ მიიწევენ.
„ჩვენი ქვეყნის აღმოსავლეთში და სამხრეთში, როგორც თავდაცვითი, ისე შეტევითი სასტიკი ბრძოლები მიმდინარეობს. გვაქვს გარკვეული წარმატებები, ვახორციელებთ ჩვენს გეგმებს, წინ მივიწევთ", – აცხადებს ზალუჟნი.
დღეს უკრაინის თავდაცვის მინისტრის მოადგილემ ანა მალიარმა განაცხადა, რომ ბოლო ერთ კვირაში უკრაინელმა სამხედროებმა დონეცკის და ზაპოროჟიეს ოლქებში 7 დასახლებული პუნქტი გაათავისუფლეს.

Ukraine's military has seen some gains in its offensive, head of armed forces says
The Commander-in-Chief of Ukraine's armed forces, Valerii Zaluzhnyi, said Tuesday that the military has seen “certain gains” in its offensive and is “moving forward.”
He said he informed the United States’ top General Mark Milley, Chairman of the Joint Chiefs of Staff, about the situation along the frontline in a phone call.
“Both defensive and offensive fierce fighting is ongoing in the East and South of our nation. We have certain gains, implementing our plans, moving forward,” Zaluzhnyi said in a Facebook post.