აშშ–ის საელჩო: ვამაყობთ, რომ სწავლება „მტკიცე სულის" წარმატება შეერთებული შტატებისა და საქართველოს მრავალწლიან მჭიდრო სამხედრო პარტნიორობას ეფუძნება
01/09/2023 14:09:06 თავდაცვა
საქართველოში აშშ–ის საელჩო მრავალეროვნული საერთაშორისო სამხედრო სწავლება „მტკიცე სულის" (Agile Spirit 2023) დასრულების ფაქტს ეხმიანება.
"მრავალეროვნული სამხედრო სწავლება „მტკიცე სული" საქართველოში 2011 წლიდან იმართება და ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი წვრთნაა, რომელიც ხელს უწყობს ნატო-ს ქვეყნებთან საოპერაციო თავსებადობის გაზრდას.წელს 21 ქვეყნის 3 500-ზე მეტი სამხედრო მოსამსახურე ჩაერთო „მტკიცე სულის" წვრთნაში.
დიდი მადლობა საქართველოს თავდაცვის ძალებს მასპინძლობისთვის! ვამაყობთ, რომ ამ წვრთნების წარმატება ეფუძნება შეერთებული შტატებისა და საქართველოს მრავალწლიან მჭიდრო სამხედრო პარტნიორობას", – ნათქვამია საელჩოს მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაში.

U.S. Embassy in Georgia: Thank you Georgian Defense Forces for hosting "Agile Spirit"
The multinational military exercise "Agile Spirit" has been held in Georgia since 2011 and is an important exercise that contributes to increasing interoperability with NATO countries and partners, according to the U.S. Embassy in Georgia.
"This year, more than 3,500 military personnel from 21 countries participated in the "Agile Spirit" exercises.
Thank you Georgian Defense Forces for hosting! We are proud that these trainings are based on the long-term close military partnership between the United States and Georgia," the U.S. Embassy said.