პრემიერ-მინისტრი კომპანია Veolia group-ის ცენტრალური და აღმოსავლეთ ევროპის აღმასრულებელ ვიცე-პრეზიდენტს შეხვდა
03/10/2023 06:48:14 პოლიტიკა
საქართველოს პრემიერ-მინისტრი ირაკლი ღარიბაშვილი კომპანია Veolia group-ის ცენტრალური და აღმოსავლეთ ევროპის აღმასრულებელ ვიცე-პრეზიდენტს − ფილიპ გუიტარდს შეხვდა.
"შეხვედრაზე განიხილეს თანამშრომლობის შესაძლებლობა ენერგეტიკის, ნარჩენების მართვისა და წყალმომარაგების მიმართულებით. კომპანია საქართველოში სხვადასხვა ინფრასტრუქტურულ პროექტში ინვესტიციების განხორციელებას გეგმავს.
ფრანგული კომპანია Veolia group-ი მსოფლიოს მრავალ ქვეყანაში ენერგეტიკის, ნარჩენების მართვისა და წყალმომარაგების მიმართულებით მუშაობს. ვეოლია ჯგუფს მსოფლიოს მასშტაბით 220,000 თანამშრომელი ჰყავს. 2022 წელს კომპანიამ 111 მილიონი მოსახლე უზრუნველყო სასმელი წყლით, 97 მილიონი მოსახლე − სანიტარული მომსახურებით, გამოუშვა 44 ტერავატ საათი ელექტროენერგია და ამოიღო 61 მილიონი ტონა ნარჩენი" - ნათქვამია ინფორმაციაში.

03/10/2023 06:48:14 Politic
Georgian Prime Minister Irakli Garibashvili met with Philippe Guitard, Veolia Group’s Senior Executive Vice President of Central and Eastern Europe.
Prospects of cooperation in the areas of energy, waste management, and water supply were discussed at the meeting. The company intends to invest in various infrastructural projects in Georgia.
Veolia Group is a French company operating in the fields of energy, waste management, and water supply in many countries of the world. Veolia Group employs 220,000 people around the globe. In 2022, the Veolia Group provided 111 million inhabitants with drinking water and 97 million with sanitation, produced 44 terawatt hours and recovered 61 million tons of waste.