საქართველოს პრემიერ-მინისტრი კენტერბერის მთავარეპისკოპოს ჯასტინ უელბის შეხვდა
მთავრობის ადმინისტრაციაში გამართულ შეხვედრაზე განიხილეს საქართველოსა და გაერთიანებულ სამეფოს შორის არსებული ურთიერთობები.
მთვარობის ადმინისტრაციის პრეს–სამსახურის ცნობით, ირაკლი ღარიბაშვილმა ყურადღება გაამახვილა საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე უსაფრთხოებისა და ჰუმანიტარული კუთხით არსებულ მძიმე ვითარებაზე. პრემიერ-მინისტრმა აღნიშნა, რომ საქართველოს მთავრობა სრულად არის ერთგული კონფლიქტის მშვიდობიანი მოგვარების პოლიტიკის მიმართ.
შეხვედრაზე ასევე საუბარი შეეხო რეგიონში არსებულ ვითარებას.
კენტერბერის მთავარეპისკოპოსი ქვეყანაში რეგიონული ვიზიტის ფარგლებში იმყოფება, რომლის მიზანია მშვიდობის მხარდაჭერა.
შეხვედრას დიდი ბრიტანეთის ელჩი საქართველოში − მარკ კლეიტონი, ინგლისის ეკლესიის ეროვნული მრჩეველი ეკონომიკურ საკითხებში − ჯერემი მორისი, ინგლისის ეკლესიის მშვიდობის დესპანი − ჯეიმს მეგორანი, ხოლო საქართველოს მხრიდან მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსი − რევაზ ჯაველიძე ესწრებოდნენ.

03/10/2023 09:08:52 Politic
In the meeting at the Government Administration, the relations between Georgia and the United Kingdom were discussed.
Irakli Garibashvili stressed the dire security and humanitarian situation in Georgia’s occupied territories. The Prime Minister emphasized that the Government of Georgia is fully committed to the policy of peaceful conflict resolution.
The conversation at the meeting also touched on the regional situation.
The Archbishop of Canterbury is visiting the country as part of his regional tour designed to support peace.
The meeting was attended by British Ambassador to Georgia Mark Clayton, National Adviser on Ecumenical Relations for the Church of England Jeremy Morris, and Director of Peacebuilding for the Church of England James Megoran, while the Georgian side was represented by Head of the Government Administration Revaz Javelidze.