"ჰამასმა" ისრაელიდან გატაცებული მძველების გათავისუფლების პირობა დაასახელა
პალესტინელთა რადიკალურმა ისლამისტურმა დაჯგუფებამ „ჰამასმა“ ისრაელიდან გატაცებული მძველების გათავისუფლების პირობა დაასახელა.
როგორც დაჯგუფების მიერ მართული გამოცემა "ალ-აქსა“ იუწყება, "ჰამასი" მზადაა გაათავისუფლოს 7 ოქტომბრის თავდასხმების დროს დატყვევებული მძევლები იმ პალესტინელი პატიმრების სანაცვლოდ, რომლებიც ამჟამად ისრაელის ციხეებში იმყოფებიან.
„თუ მტერს სურს დაკავებულთა ერთად გათავისუფლება, ჩვენ ამისთვის მზად ვართ. თუ მას სურს ამის გაკეთება ეტაპობრივად, ჩვენც ამისთვისაც მზად ვართ“, - იტყობინება გამოცემა.

Hamas demands Israel free all Palestinian prisoners in exchange for hostages
Hamas’s armed wing has announced that it is ready to release hostages captured during the October 7 attacks in return for all Palestinian prisoners currently held in Israeli prisons.
“The price to pay for the large number of enemy hostages in our hands is to empty the [Israeli] prisons of all Palestinian prisoners,” Ezzedine al-Qassam Brigades spokesman Abu Obeida said in a statement broadcast by the Hamas-run Al-Aqsa television channel, Agence France-Presse reports.
“If the enemy wants to close this file of detainees in one go, we are ready for it. If it wants to do it step-by-step, we are ready for that too,” he added.