სუს-ი: რუსეთის საოკუპაციო ძალებმა ოკუპირებული წნელისის მიმდებარედ საქართველოს 2 მოქალაქე უკანონოდ დააკავეს
12/11/2024 14:01:03 კონფლიქტები
რუსეთის საოკუპაციო ძალების წარმომადგენლებმა ოკუპირებულ სოფელ წნელისის მიმდებარედ საქართველოს ორი მოქალაქე უკანონოდ დააკავეს. ამის შესახებ ინფორმაციას სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახური ავრცელებს.
სუს-ის ცნობით, ინფორმაცია უკანონო დაკავების მორიგი ფაქტის შესახებ დაუყოვნებლივ ეცნობა ჟენევის საერთაშორისო დისკუსიების თანათავმჯდომარეებსა და საერთაშორისო პარტნიორებს.
საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე, ისევე როგორც საოკუპაციო ხაზის გასწვრივ ჩადენილ ყველა დესტრუქციულ ქმედებაზე პასუხისმგებლობა ეკისრება საოკუპაციო ძალას“, - ნათქვამია გავრცელებულ ინფორმაციაში.

СГБ: у села Цнелиси незаконно задержаны двое граждан Грузии
СГБ Грузии заявила о незаконном задержании оккупационными силами РФ двух граждан Грузии у села Цнелиси.
«Информация об очередном факте незаконного задержания незамедлительно доводится до сведения сопредседателей и международных партнеров Женевских международных дискуссий.
Задействованы все существующие механизмы для освобождения незаконно задержанных граждан Грузии в кратчайший срок», — отмечается в заявлении ведомства.
СГБ подчеркивает, что ответственность за все деструктивные действия, совершенные на оккупированных территориях Грузии, а также вдоль линии оккупации, несут оккупационные силы.