იუკნევიჩიენე: პია კაუმას დაგეგმილი ვიზიტი საქართველოში მხოლოდ ბიძინა ივანიშვილისთვისაა სასარგებლო
ეუთო-ს საპარლამენტო ასამბლეის პრეზიდენტის პია კაუმას დაგეგმილი ვიზიტი საქართველოში მხოლოდ ბიძინა ივანიშვილისთვის და სახელმწიფოს დატყვევების მის მიერ შექმნილი სქემის აღიარებისთვისაა სასარგებლო, - ამის შესახებ ევროპარლამენტარი, რასა იუკნევიჩიენე სოციალურ პლატფორმა X-ზე წერს.
მისი განცხადებით, ოფიციალური ვიზიტები მხოლოდ მაშინ შეიძლება იყოს მნიშვნელოვანი, თუ მათი მიზანი ახალი თავისუფალი არჩევნების ჩატარების შუამავლობაა.
ევროპარლამენტარმა რიჰარდ კოლსმა განაცხადა, რომ მისი ინფორმაციით, ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეის პრეზიდენტი პია კაუმა 8-10 იანვარს საქართველოში ვიზიტს გეგმავს.

Евродепутат: визит главы ПА ОБСЕ пойдет на пользу олигарху Иванишвили
Евродепутат Раса Юкнявичене критикует решение президента ПА ОБСЕ Пии Каумы прибыть с официальным визитом в Тбилиси: она считает, что этот шаг будет сделан в пользу почетного председателя партии «Грузинская мечта» и олигарха Бидзины Иванишвили и направлен на признание созданной им «схемы захвата государства».
«Планируемый визит председателя ПА ОБСЕ Пии Каума в Грузию полезен только для Бидзины Иванишвили, для признания созданной им схемы захвата государства.
Официальные визиты могут иметь смысл только в том случае, если они направлены на посредничество в проведении новых свободных выборов», — считает европарламентарий.