გერმანიის ელჩი: ევროკავშირი ოკუპირებულ აფხაზეთში გამართულ უკანონო ე.წ. არჩევნებს არ აღიარებს
საქართველოში გერმანის ელჩი პეტერ ფიშერი აცხადებს, რომ ევროკავშირი ოკუპირებულ აფხაზეთში გამართულ უკანონო ე.წ. არჩევნებს არ აღიარებს. ამის შესახებ მან სოციალურ ქსელში დაწერა.
გერმანელი დიპლომატის განცხადება მთავრდება p.s.-ით, რომელშიც იგი კვლავ ახსენებს "ქართული ოცნების" ხელისუფლების მიერ ხშირად გამოყენებულ ტერმინს „დიფ სთეითი".
„მე კვლავ განვაგრძობ ცრუ მოსაზრების, (რომ – სხვათა შორის, გამოგონილი – „დიფ სთეითი“ გავლენას ახდენს ევროკავშირზე), - უარყოფას“, – წერს პეტერ ფიშერი.
ცნობისთვის: 2025 15 თებერვალს რუსეთის მიერ ოკუპირებულ აფხაზეთში "საპრეზიდენტო არჩევნები" გაიმართა. დე-ფაქტო ცსკ-ის მიერ გამოცხადებული წინასწარი შედეგების მიხედვით, 15 თებერვალს გამართულ პირველ ტურში გამარჯვებისთვის აუცილებელი რაოდენობა - 50%+1 ხმა ხუთიდან ვერც ერთმა კანდიდატმა ვერ მოაგროვა. ოკუპირებულ აფხაზეთში "საპრეზიდენტო არჩევნების" მეორე ტური 1 მარტს გაიმართება.

Посол Германии настаивает: утверждение о влиянии Deep State на ЕС — лживое
Посол Германии в Грузии Петер Фишер публикует заявление ЕС по поводу т.н. выборов в Абхазии и здесь же подчеркивает, что утверждение о влиянии Deep State на ЕС является «лживым».
«Евросоюз не признает незаконные так называемые президентские выборы в оккупированном Грузией регионе Абхазии 15 февраля 2025 года.
P.S. Я по-прежнему отвергаю лживое утверждение о том, что на ЕС влияет некое — насквозь выдуманное — «глубинное государство»», — пишет дипломат.
Напомним, ранее Фишер отреагировал на заявление «Грузинской мечты» в связи с принятой 13 февраля Европарламентом резолюции, где 400 из 720-ти евродепутатов объявили власти Грузии нелегитимными, президентом признается Саломе Зурабишвили, а против олигарха и членов его партии требуют ввести персональные санкции. В партии Иванишвили заявили, что Deep State может «уничтожить» ЕС, если в Евросоюзе не избавятся от влияния «глубинного государства».