„ქართული კოშმარის არაღიარების აქტს” თანასპონსორად კიდევ ერთი კონგრესმენი შეემატა
კერძოდ, კონგრესმენ ჯო უილსონის (რესპუბლიკური პარტია) ავტორობით წარდგენილ კანონპროექტს კიდევ ერთი თანასპონსორი, კონგრესმენი ტომ სუოზი (დემოკრატიული პარტია) შეემატა, რითაც თანასპონსორების რაოდენობა 7-მდე გაიზარდა. სუოზის გარდა, თანასპონსორები ასევე არიან: რესპუბლიკელები მაიკლ ტერნერი და მაიკლ ლოულერი, და დემოკრატები სტივ კოენი, ლოიდ დოგეტი, ემანუელ კლივერი და ჯიმი პანეტა.
რესპუბლიკელმა კონგრესმენმა ჯო უილსონმა და მისმა დემოკრატმა კოლეგამ სტივ კოენმა 8 იანვარს აშშ-ის კონგრესის წარმომადგენელთა პალატას წარუდგინეს კანონპროექტი, რომლის მიზანია "ქართული ოცნების" ხელისუფლების არაღიარება".
კანონპროექტის დამტკიცებას სჭირდება ჯერ აშშ-ის კონგრესის წარმომადგენელთა პალატის, შემდეგ კი სენატის თანხმობა. მომდევნო ეტაპზე, მას ხელი უნდა მოაწეროს აშშ-ის პრეზიდენტმა.
კანონპროექტის მიღების შემთხვევაში მას სამართლებრივი ძალა ექნება და შესაბამისად, აშშ-ის მთავრობის პოლიტიკად იქცევა.

К «Акту о непризнании грузинского кошмара» присоединился еще один соавтор
От SOVA 30 минут назадПоделитьсяТвитнуть Поддержи SOVAУ «Акта о непризнании грузинского кошмара» появился еще один соавтор, соответствующая информация размещена на сайте Конгресса США. В частности, к законопроекту, автором которого является конгрессмен Джо Уилсон (Республиканская партия), присоединился конгрессмен Том Суэйзи (демократ), в результате чего число соавторов достигло 7.
Остальные соавторы:
- Майкл Тернер (Республиканская партия)
- Ллойд Доггетт (Демократическая партия)
- Майкл Лоулер (Республиканская партия)
- Эммануэль Кливер (Демократическая партия)
- Стив Коэн (Демократическая партия)
- Джимми Панетта (Демократическая партия).
Законопроект H.R. 243 призван «не допустить признания со стороны США Бидзины Иванишвили или какого-либо правительства Грузии, управляемого Бидзиной Иванишвили».
Кроме всего прочего закон признает Саломе Зурабишвили единственным законным президентом Грузии до проведения свободных и справедливых выборов.